Phil Rudd (ex-AC/DC) zaskoczony Axlem Rose'em

/ 1 lutego, 2017

W 2016 roku doszło do niespodziewanej kolaboracji: AC/DC, którego wokalista Brian Johnson musiał zrezygnować z koncertowania ze względu na problemy ze słuchem, połączył siły z wokalistą reaktywowanego zespołu Guns N’ Roses, Axlem Rose’em. Hybryda ta, przez niektórych nazwana Axl/DC wywołała spore kontrowersje wśród fanów rocka.

AC/DC w encyklopedii TerazRock.pl

Jedną z osób, która wypowiadała się krytycznie o tej kolaboracji był ex-perkusista AC/DC, Phil Rudd, który latem zeszłego roku powiedział, że rozważy powrót do grupy, ale tylko jeśli Angus Young „pozbędzie się Axla Rose’a”.

Teraz perkusista złagodził swój ton. W rozmowie dla „Music Radar” przyznał:

Obejrzałem kilka klipów, w których Axl śpiewa z chłopcami. Byłem zaskoczony. Nie brzmiało tak źle. Uważam, że poradził sobie całkiem nieźle, a to nie jest proste zadanie. To wcale nie jest proste. AC/DC jest ciężkim kawałkiem chleba dla każdego. Widziałem też Angusa jamującego z Guns N’ Roses. Ale nie licząc tych klipów, nie miałem żadnego kontaktu z zespołem, nie wiem, co przyniesie przyszłość.

Kłopoty Phila Rudda

Phil Rudd opuścił AC/DC pod koniec 2014 roku, kiedy został skazany za grożenie współpracownikami śmiercią i za posiadanie narkotyków. Jego miejsce zajął Chris Slade, który wcześniej grał w AC/DC w latach 1989–1994. 9 lipca 2015 roku Phil Rudd został skazany na osiem miesięcy aresztu domowego oraz na grzywnę w wysokości 120 tysięcy nowozelandzkich dolarów. Latem 2016 roku perkusista przyznał też, że doznał zawału serca. W wywiadzie dla „Bay Of Plenty Times” powiedział:

Chodziłem sobie po domu, kiedy zacząłem się czuć dziwnie. Pojawił się dziwny ból w klatce piersiowej. Zabrali mnie więc do szpitala, gdzie zrobiono mi testy i okazało się, że doznałem zawału serca. Moja arteria była zablokowana. Powiedzieli, że muszę przejść operację.

Perkusista jednak nie zamierza kończyć kariery. Latem 2014 roku wydał solowy album „Head Job”, a pod koniec marca 2017 roku rusza w długą trasę po Europie. Trasa niestety nie obejmie Polski, ale kusząco przedstawia się seria aż dziewięciu koncertów, jakie jego grupa da w Czechach i na Słowacji między 10 a 20 maja 2017 roku.

Co dalej z AC/DC?

Nie wiadomo tymczasem, jaka przyszłość czeka AC/DC. Plotki o rozwiązaniu zespołu przeplatają się plotkami o możliwym powrocie Briana Johnsona, który z pomocą lekarzy walczy o odzyskanie słuchu. Dalsze koncerty z Axlem Rose’em są póki co mało prawdopodobne, gdyż większość roku 2017 wokalista będzie zajęty koncertowaniem z Guns N’ Roses. 20 czerwca 2017 wystąpi na stadionie Energa w Gdańsku.

A my przypomnijmy sobie, jak brzmiało Axl/DC.

AC/DC i Axl Rose: “Thunderstruck” (Madison Square Garden) 14.09.2016

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także