Metallica musiała przełożyć koncert. James Hetfield z pozytywnym wynikiem na COVID-19

/ 3 września, 2023
fot. Ralph Arvesen

„Here We Go Again” – można by rzec. Metallica została zmuszona do przełożenia koncertu z powodu koronawirusa.


Choć wydawało się, że ten rozdział mamy już za sobą, właśnie okazało się, że niekoniecznie. U Jamesa Hetfielda wykonano tekst na obecność COVID-19, który okazał się pozytywny.

Zespół zmuszony został do przełożenia koncertu w Glendale – zamiast 3, odbędzie się on 9 września. Wcześniej, 1 września, bez komplikacji odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów Metalliki w mieście w Arizonie.

Z przykrością informujemy, że występ w związku z trasą „M72” na State Farm Stadium został przełożony na sobotę, 9 września 2023 roku. Powodem jest Covid, który dopadł Jamesa. Jesteśmy bardzo rozczarowani i żałujemy wszelkich niedogodności, które to spowodowało.

– napisał zespół.

Nie wiadomo, jak czuje się wokalista Metalliki, ale z obozu zespołu nie dotarły jak na razie żadne niepokojące wieści związane ze stanem zdrowia Jamesa Hetfielda.

NIGHT TWO IN GLENDALE IS RESCHEDULED TO SEPTEMBER 9! We’re very sorry to report that tomorrow’s scheduled M72 date at…

Opublikowany przez Metallica Sobota, 2 września 2023

Koronawirus na kilkadziesiąt miesięcy „położył” branżę koncertową. Więksi i mniejsi zmuszeni byli do odwołania lub przełożenia tras koncertowych, co przełożyło się na ogromne straty. Już jakiś czas temu sytuacja wróciła do normy, a doniesienia o COVID-19 wśród muzyków pojawiają się sporadycznie. Ten związany z Metallicą to najgłośniejszy przypadek od dłuższego czasu.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także