Ślimak opowiada, jak płyta Flapjacka stała się płytą Acid Drinkers: Niesamowita historia

/ 3 września, 2023
fot. Paulina Mencel


Przez pewne zawirowania materiał, który miał trafić na album Flapjacka ostatecznie trafił pod szyld Acid Drinkers. Jak to się stało?


W 2008 roku Acid Drinkers wydali jeden ze swych najsłynniejszych i najmocniejszych albumów, zatytułowany „Verses Of Steel”. Jedyny album nagrany z gitarzystą Aleksandrem „Olassem” Mendykiem, który zmarł nagle kilka miesięcy po premierzy płyty, pierwotnie powstał z myślą o zespole Flapjack.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” perkusista obu zespołów, Maciej „Ślimak” Starosta, opowiada:

To w ogóle niesamowita historia. Cały materiał na Verses Of Steel zrobiliśmy jako płytę Flapjacka, ale Mystic stwierdził, że to nie to, że to już było i musimy zrobić coś nowego. Z tego materiału wzięliśmy do Flapjacka dwa numery, a reszta poszła dla Acidów – dokładnie te same numery – a Mystic powiedział: Ale zajebista płyta.

Ostatnio reaktywował się Flapjack z Litzą na gitarze i wydał nowy album zatytułowany „Sugar Free”. Friedrich nadal aktywnie działa z Luxtorpedą, 2tm2,3 i Arką Noego. Czy jest szansa też na jego powrót do Acid Drinkers? Przeczytaj, co nam odpowiedział.

We wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży znajdziecie obszerny wywiad z Litzą, Ślimakiem i Maciejem Jahnzem o reaktywowanym Flapjacku.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także