Metallica oddała hołd mieszkańcom Manchesteru [WIDEO]

/ 29 października, 2017

Przypomnijmy: 22 maja podczas koncertu w Manchester Arenie Ariany Grande doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w wyniku, którego zmarły 22 osoby, a 116 zostało rannych. Wczoraj, w tym samym miejscu, wystąpiła Metallica, która w trakcie koncertu oddała hołd mieszkańcom Manchesteru.

Zespół Hey wspomina tegoroczny Przystanek Woodstock

Od tamtego tragicznego zdarzenia, swoistym hymnem dla wszystkich osób, którzy musieli wrócić do normalnego życia, jest kompozycja z repertuaru brytyjskiego zespołu Oasis zatytułowana „Don't Look Back in Anger” pochodząca z albumu „(What's the Story) Morning Glory” z 1995 roku. Ten utwór wykonała wspomniana Ariana Grande wraz z formacją Coldplay podczas charytatywnego koncertu, który odbył się 4 czerwca na stadionie Old Trafford w Manchesterze. Po tę kompozycję sięgnął także zespół U2, kiedy podczas swojej trasy koncertowej w Londynie, zaprosił na scenę Noela Gallghera, członka Oasis, by razem zagrać ten legendarny utwór. 

Wczoraj Metallica, a konkretnie gitarzysta Kirk Hammett oraz basista Rob Truijllo, w trakcie swojego setu, tuż po wykonaniu kompozycji „Halo on Fire”, zaprezentowali fragment „Don't Look Back in Anger”, który chóralnie odśpiewała zgromadzona publiczność. Po koncercie w Manchesterze, perkusista Lars Ulrich udostępnił to wykonanie w mediach społecznościowych i dodał: „Cóż za moment! Mam gęsią skórkę”.

A w innym swoim tweecie napisał z kolei: „Dziękuje Manchesterze za pokazanie wytrwałości, jedności, sprzeciwu, i w ostateczności, miłości”.

Koncertowy rekord Metalliki

22 i 24 października 2017 roku Metallica zagrała natomiast koncerty w londyńskiej hali O2, bijąc przy tym rekord frekwencji. Każdy z koncertów obejrzało 22 211 osób, co jest rekordowym wynikiem zanotowanym w O2. Poprzedni rekord należał do zespołu Muse i został ustanowiony w 2016 roku.

Koncerty Metalliki w Londynie przeszły do historii także z innego powodu: podczas drugiego z nich zespół wykonał na żywo po raz pierwszy utwór „Spit Out The Bone” z najnowszego albumu „Hardwired… To Self-Destruct”, wydanego w listopadzie 2016 roku. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także