Ozzy Osbourne niezdecydowany w sprawie nowej płyty

/ 29 października, 2017

Z jednej strony Ozzy Osbourne przekonuje, że chce nagrać nowy album i ma już siedem gotowych utworów, ale z drugiej cały czas powtarza, że obecnie wydawanie kolejnych wydawnictw mija się z celem. Szczególnie tym finansowym.

P.O.D. wystąpi na płycie polskich raperów

Podczas rozmowy z „The Orange County Register” ponownie wrócił do sprawy i po raz kolejny nie powiedział niczego konkretnego:

To nie jest opłacalne. Obecnie nagrywanie płyt to strata pieniędzy, ponieważ nikt ich nie kupuje. Mam kilka utworów – może po prostu je opublikuję? Ostatnio poszedłem do Sharon i powiedziałem: „Chcę nagrać album”, a niedługo później powiedziałem jej: „Nie chcę nagrywać albumu”. Nie mogę się zdecydować. 

Ta wypowiedź idealnie komponuje się z kilkoma poprzednimi:

Mam już gotowe kilka kawałków. Ale dziś płyty się już nie sprzedają. Nagrywanie płyt przestało być intratne. Nigdy tak naprawdę to do mnie nie dotarło, bo kiedy nagraliśmy z Black Sabbath płytę „13” okazała się naszym pierwszym albumem numer 1 w Ameryce.

– powiedział Ozzy w wywiadzie dla Full Metal Jackie.

Chciałbym przygotować kolejny album. To jednak strata pieniędzy. Nikt tego nie kupuje. Obecnie nie trzeba wcale sprzedać dużo płyt, żeby wskoczyć na pierwsze miejsce. Wszystko więc zależy od tego, ile krążków sprzedaż – może nawet 30 czy 40! Nikt ich nie chce…

– to natomiast cytat z „Rolling Stone”.

Wiadomo więc, że Ozzy Osbourne ma kilka nowych utworów, ale sam nie wie, co chce z nimi zrobić.

Tony Iommi nie wyklucza powrotu Black Sabbath

Powrót Black Sabbath, który w lutym 2017 roku dał pożegnalny koncert, jest – przynajmniej w teorii – możliwy. Szczególnie, gdy dodamy do tego ostatnią wypowiedź Iommiego, który został zapytany o ewentualny sceniczny powrót zespołu:

Kto wie? W pewnym momencie możemy zagrać jeszcze jeden, wyjątkowy koncert. W tym kontekście nic nie zostało ostatecznie zaplanowane.

Co natomiast z nową płytą?

Nie wiem. Nikt o tym nie mówi. Wydaje mi się, że obecnie wszyscy chcą zrobić swoją robotę. Z tego co wiem, Ozzy planuje ruszyć w trasę ze swoim zespołem i Bóg raczy wiedzieć, do kiedy ta trasa potrwa. Jeśli więc do czegoś dojdzie, nie będzie to miało miejsca w najbliższej przyszłości.

Tony Iommi, który od kilku lat walczy z nowotworem, stara się nie snuć dalekosiężnych planów. W kolejnych wywiadach potwierdza jednak, że wciąż chce być aktywny zawodowo, dlatego można spodziewać się premierowego materiału przygotowanego przez legendarnego gitarzystę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także