Metallica odwołała koncerty z powodu leczenia Jamesa Hetfielda [OŚWIADCZENIE]

/ 24 lutego, 2020

Choć James Hetfield niedawno zakończył odwyk i ma już nawet za sobą pierwsze publiczne wystąpienie, wciąż poddawany jest terapii. Jego stan polepsza się z dnia na dzień, ale – jak sam przyznał – nie jest jeszcze gotowy na pełne oddanie się scenicznemu życiu. W związku z tym Metallica została zmuszona do odwołania zaplanowanych wcześniej koncertów, które miały odbyć się na Sonic Temple w Columbus i Louder Than Life w Louisville.

Na profilu zespołu w serwisie Facebook pojawiło się oświadczenie wystosowane przez wokalistę. Przeczytać możemy tam między innymi:

W ramach walki o mój powrót do zdrowia mam niezwykle ważne spotkania, które odbywają się właśnie w te weekendy i nie mogą zostać przesunięte. Przepraszam wszystkich fanów, którzy kupili bilety na te festiwale.

– napisał we wstępie Hetfield. I kontynuował:

Publikuję to oświadczenie, ponieważ chcę powiedzieć „przepraszam” każdemu z Was. Po prawdzie w ubiegłym roku, podczas trasy koncertowej, nie traktowałem mojego zdrowia priorytetowo, ale teraz wiem, że moja kondycja psychiczna jest najważniejsza. Może to oczywiste dla większości z Was, ale nie chciałem zawieść zespołu i całej rodziny Metalliki, dlatego ostatecznie byłem zagrożeniem sam dla siebie.

Wokalista przekazał również dobrą wiadomość:

Jeśli chodzi o pozytywy, moja terapia idzie dobrze. Absolutnie koniecznym było dla mnie dbanie o zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe.

Dwa odwołane występy Metalliki miały odbyć się kolejno w maju i wrześniu tego roku. James Hetfield zapewnił w oświadczeniu, że wraz z zespołem zagrają wszystkie pozostałe, zaplanowane wcześniej koncerty, ponieważ nie kolidują one z jego planem leczenia. Podziękował ponadto za wsparcie i dobre słowa, które płyną do niego z całego świata. Wyraził również nadzieję, że uda mu się wrócić na właściwe tory.

Wpis w oryginale:

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także