Metallica opublikowała „Sen o Warszawie” Czesława Niemena [WIDEO]

/ 10 grudnia, 2019

W sierpniu Metallica zagrała na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Wyjątkowym momentem koncertu było wykonanie utworu „Sen o WarszawieCzesława Niemena. Metallica opublikowała teraz profesjonalną rejestrację tego utworu.

Schmier (Destruction): Metallica się sprzedała

Możecie go obejrzeć poniżej.

Metallica podczas europejskiej trasy przygotowywała przeróbkę jakiegoś utworu z danego kraju. Ale dlaczego u nas zagrała akurat „Sen o Warszawie”? W październikowym „Teraz Rocku” mogliście dowiedzieć się, że pomysłodawcą był Tomek Włodarczyk, który od 2006 roku mieszka w San Francisco i zna się z Robertem Trujillo, od kiedy ten przyjechał do Polski z Ozzym Osbourne’em. To do niego w listopadzie ubiegłego roku zwrócił się Trujillo z zapytaniem, jaki utwór powinni wykonać.

Tak Tomek Włodarczyk mówi w „Teraz Rocku”:

Na początku myślałem o piosenkach opartych na charakterystycznej linii basu, żeby sobie mógł pograć. Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to „Nie płacz Ewka” Perfectu i „Kocham cię kochanie moje” Maanamu, ale jak sprawdziłem datę, zobaczyłem, że to jest Warszawa i wiedziałem, że może być tylko jedna piosenka – „Sen o Warszawie”. Wysłałem mu link i napisałem, żeby tego nie zapowiadał, chociaż normalnie to robią. Zapewniłem, że jak zaczną grać, to wszystkim buty spadną. Tak się chyba stało.

Faktycznie, reakcja publiczności zaskoczyła sam zespół, o czym świadczy wiadomość, jaką Tomek dostał od Roberta po koncercie:

Kirk i ja byliśmy zdumieni. Niesamowita sprawa, nie sądziłem, że można przebić Stad de France czy Moskwę, ale w Warszawie ludzie śpiewali najgłośniej piosenkę naszego duetu. Szaleństwo!

%%REKLAMA%%

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także