Metallica podjęła decyzję dotyczącą dalszej współpracy z Lady Gagą

/ 11 kwietnia, 2017

Występ Metalliki z Lady Gagą podczas rozdania nagród Grammy wywołał sporo kontrowersji. Wielu fanów nie było przekonanych do samego pomysłu takiej współpracy, a do tego wszystkiego doszły problemu techniczne podczas samego występu, które sprawiły, że nie został on zagrany zgodnie z planem.

Metallica i Lady Gaga. Tak powinien brzmieć występ na Grammy [WIDEO]

Sprawa była komentowana przez wiele kolejnych dni, ale najbardziej fanów zespołu zaskoczył Lars Ulrich, który docenił umiejętności Lady Gagi i nie wykluczył, że Metallica spotka się z piosenkarką ponownie – na scenie, a może nawet w studiu nagraniowym.

Do tematu powróciła chilijska gazeta „La Tercera”, która zapytała Jamesa Hetfielda, czy chciałby ponownie zagrać z Lady Gagą:

Nie jestem tym zainteresowany. Przyznaję jednak, że przebywanie z nią dało mi zupełnie inną energię, ona przekracza granice. Podobnie jak my.

Wygląda więc na to, że przygoda Lady Gagi z Metallicą została zakończona, ale wokalistka raczej na brak ofert ze strony rockowych wykonawców nie powinna narzekać. Od lat fanem jej talentu jest Rob Halford z Judas Priest, a ostatnio o chęci współpracy wspominali muzycy z zespołu Anthrax. Niewykluczone, że występ na Grammy był przepustką Lady Gagi do świata mocniejszych brzmień.

Metallica zagra w Polsce

Amerykański zespół kilkanaście dni temu ogłosił szczegółu europejskiego tournée, które obejmować będzie dziesiątki koncertów na całym kontynencie. Do Polski Metallica przyjedzie tylko na jeden koncert, który odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety imienne, które wprowadzono na to wydarzenie, wyprzedały się bardzo szybko, a wielu fanów obeszło się smakiem.

Istnieje co prawda szansa, że na kilka tygodni przed koncertem pojawi się dodatkowa pula biletów, ale organizator nie miał co do tego pewności. Wiele osób miało nadzieję, że Metallica zagra w Polsce więcej koncertów, jednak udało się zorganizować tylko jeden. Widać wyraźnie, że zapotrzebowanie w naszym kraju było znacznie większe, ale niestety zespół nie miał już wolnych terminów. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także