Koncertowe lato w Dolinie Charlotty

/ 11 kwietnia, 2017

W tym roku odbędzie się jedenasta już edycja Festiwalu Legend Rocka. Do Doliny Charlotty, gdzie organizowana jest impreza, przez lata przyjechało wielu wybitnych muzyków: Carlos Santana, Alice Cooper, Bob Dylan, Robert Plant, Ian Anderson, Fish czy muzycy ZZ Top. W tym roku również atrakcji nie zabraknie!

12-letni syn basisty Metalliki zastąpi basistę Korna

Wszystko rozpocznie się 12 lipca, gdy na scenie Amfiteatru w Dolinie Charlotty pojawią się członkowie The Orchestra. Grupę tworzą muzycy, którzy występowali w Electric Light Orchestra i Electric Light Orchestra Part II, a podczas swoich występów prezentują wszystkie największe przeboje wylansowane przez legendarny już zespół Electric Light Orchestra. W składzie znajdują się chociażby Mik Kaminski, Louis Clark, Eric Troyer czy Gordon Townsend. Bilety wciąż dostępne są w sprzedaży.

Nie mniej ciekawie będzie dzień później, czyli 13 lipca, ponieważ na scenie pojawi się trzech muzyków z legendarnej formacji Yes. Anderson, Rabin i Wakeman, którzy występują na całym świecie pod nazwą ARW, ale podczas koncertów prezentują największe przeboje nagrane przez lata z Yes. Wszyscy trzej muzycy w wywiadach podkreślają, że ostatnia obszerna trasa koncertowa trasa przyniosła im wyjątkową radość z bycia razem na scenie i dlatego zdecydowali się przedłużyć ją o jeszcze więcej koncertów w 2017 roku. Tak się szczęśliwie złożyło, że zatrzymają się również w Polsce.

Lipiec w Dolinie Chatlotty będzie stał pod znakiem absolutnej klasyki rocka, ale równie interesująco będzie w sierpniu. Najpierw w Amfiteatrze zaprezentuje się sama Patti Smith, czyli Pierwsza Dama Rocka. Jej koncert zaplanowano na 13 sierpnia, a wejściówki wciąż dostępne są w regularnej sprzedaży. Organizator zdecydował, że przed Patti Smith zaprezentuje się słynny polski zespół Voo Voo.

Bez wątpienia największą niespodzianką tegorocznego Festiwalu Legend Rocka jest występ grupy Korn, która w Dolinie Charlotty zagra 15 sierpnia. Zaproszenie amerykańskiego zespołu ma wymiar symboliczny, ponieważ organizatorzy chcą pokazać, ze Festiwal Legend Rocka otwarty jest również na młodszych wykonawców i ich fanów. Niewykluczone więc, że kolejne edycje imprezy przyniosą nam występy młodszych, ale już popularnych zespołów rockowych i metalowych.

Parada atrakcji w Dolinie Charlotty

Koncerty, które od tylu lat odbywają się w Dolinie Charlotty to tylko jedna z wielu atrakcji, które oferuje to miejsce. Niezwykła natura otaczająca Dolinę, wspaniała okolica i nieograniczone wręcz możliwości sprawiają, że możemy mówić o miejscu magicznym, do którego aż chce się wracać.

[materiał sponsorowany]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także