Metallica. Poznaliśmy szczegóły boxu „… And Justice For All” [WIDEO]

/ 6 września, 2018

W tym roku wypada 30. rocznica wydania albumu „… And Justice For All” zespołu Metallica. Dla jednych jest to szczytowe osiągnięcie tego kalifornijskiego zespołu. Innym nie podoba się produkcja płyty niemal całkowicie tłumiąca partie basu. Tak czy inaczej jest to jedna z najważniejszych płyt w historii metalu, która doczeka się specjalnej reedycji. Właśnie poznaliśmy jej szczegóły!

Metallica udostępniła koncertowy album i to… zupełnie za darmo!

Zremasterowane wydanie czwartego studyjnego krążka zespołu ukaże się na rynku 2 listopada. Całość będzie dostępna w różnych wariantach: 1 CD, 3 CD (expanded edition), 2LP i na kasecie. Najciekawiej jednak zapowiada się – rzecz jasna – wypasiony box, na którego składa się: 11 CD, 6 winyli, 4 DVD oraz różnego rodzaju pamiątki, w tym 120-stronicową książkę z wcześniej niepublikowanymi zdjęciami autorstwa fotografa Rossa Halfina. Szczegóły i tracklisty dostępnych wydań znajdziecie na stronie grupy

Wszystkie wersje reedycji albumu „… And Justice For All”, również z dodatkowymi koszulkami, można już zamawiać na oficjalnej stronie zespołu, w tym miejscu.

W serwisie YouTube pojawił się ponadto filmik z gitarzystą Kirkiem Hammetem w roli głównej, który rozpakowuje to obszerne wydawnictwo:

W sieci Metallica opublikowała – w ramach zapowiedzi – zremasterowaną studyjną wersję „Dyers Eve” oraz „Eye of the Beholder” z koncertu w Hammersmith Odeon z 1988 roku:

Powrót do Europy

Metallica zapowiedziała – po zakończeniu tegorocznej części trasy po Starym Kontynencie, która objęła również Polskę (28 kwietnia muzycy zagrali w krakowskiej Tauron Arenie) – że wróci do Europy w przyszłym roku. We wrześniu nastąpi oficjalne ogłoszenie stadionowej odsłony trasy. Grupa będzie koncertowała w tej części świata między kwietniem, a sierpniem 2019. Trzymamy więc kciuki, aby James Hetfield i spółka ponownie zawitali do naszego kraju. 

Obecnie Metallica, która cały czas promuje swój ostatni studyjny album „Hardwired… To Self-Destruct”, koncertuje po Ameryce Północnej. Grupa ma zaplanowane koncerty aż do marca przyszłego roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także