Dolores O'Riordan. Przyczyna śmierci wokalistki została oficjalnie ujawniona!

/ 6 września, 2018

Choć wokalistka irlandzkiej formacji The Cranberries zmarła w połowie stycznia tego roku, dopiero dzisiaj, czyli w dniu, w którym skończyłaby 47 lat, nastąpiło ujawnienie przyczyny zgonu. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, irlandzka wokalistka nie popełniła samobójstwa, a także nie przedawkowała silnych leków przeciwbólowych. Oficjalna przyczyna śmierci Dolores O' Riordan to utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym.

Bad Wolves opublikowali teledysk w hołdzie Dolores O'Riordan 

Przypomnijmy: artystka została znaleziona martwa 15 stycznia w swoim pokoju w hotelu London Hilton przez pokojówkę. O'Riordan przybyła do stolicy Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział, wraz z metalowym zespołem Bad Wolves, w nagraniu przeróbki utworu „Zombie” The Cranberries

Do spotkania jednak – niestety – nie doszło, zespół jednak postanowił opublikować ostatecznie swoją wersję tego utworu, a także nakręcił do niej teledysk. Ponadto muzycy postanowili wesprzeć dzieci, które osierociła wokalistki The Cranberries. W czerwcu poinformowali w mediach społecznościowych, że zysk ze sprzedaży singla „Zombie” (w wysokości 250 tysięcy dolarów) został przeznaczony właśnie dla jej rodziny.

The Cranberries wydadzą album nagrany z Dolores

Muzycy formacji The Cranberries poinformowali – na początku marca – że planują wydać nowy album z partiami wokalnymi, jakie Dolores O'Riordan zdążyła nagrać przed swoją śmiercią.

W oficjalnym oświadczeniu mogliśmy przeczytać:

Ukończymy także nowy album studyjny, nad którym zaczęliśmy pracować w zeszłym roku, a do którego Dolores zdążyła nagrać wokale. Mamy nadzieję, że ta płyta wyjdzie na początku przyszłego roku.

Ostatni album studyjny The Cranberries ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Roses”. W ubiegłym roku roku grupa wydała ponadto płytę „Something Else” z akustycznymi i orkiestrowymi interpretacjami własnych piosenek, a także z trzema premierowymi kompozycjami.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także