Metallica wspiera słynnego sportowca. On jej nie słucha z powodów religijnych

/ 23 stycznia, 2019

Mariano Rivera przez 19 sezonów grał w Major League Baseball, w drużynie New York Yankees, zyskując rekord 652 save’ów. W 2019 roku został jednogłośnie mianowany jako kandydat do Baseballowego Hall Of Fame. Jest to pierwszy rok, w którym mógł ubiegać się o taką nominację. Jednogłośna nominacja 425 głosów to pierwszy taki przypadek w historii.

Wkurzony James Hetfield rzucił gitarą [WIDEO]

Jego nominację mocno wspierał zespół Metallica, przy którego utworze „Enter Sandman”, przez lata wychodził na pozycję miotacza. Grupa pogratulowała Rivierze nominacji, Lars Ulrich powiedział:

Nominacja jest zdecydowanie zasłużona. Będziemy oglądać twoje wprowadzenie do Hall Of Fame latem.

Mariano Rivera przyznał, że jest zaszczycony takim wsparciem:

To niesamowite. To największe błogosławieństwo. Bardzo szanuję tych ludzi. Poznałem ich i są wspaniałymi ludźmi. Dzięki Bogu za wszystko, co zrobili i że byli ze mną.

Przyznał jednocześnie, że nie słucha muzyki Metalliki z powodów religijnych:

Z całym szacunkiem dla tych gości, ale nigdy nie byłem na żadnym z ich koncertów. Jestem chrześcijaninem i z całym szacunkiem do Metalliki, nie słucham takiej muzyki.

Sportowiec przyznał też, że to nie był jego pomysł, by wychodzić przy dźwiękach „Enter Sandman”:

Nigdy nie powiedziałem, że nie lubię tej piosenki, ale nie zwracam na nią uwagi. To nie ja ją wybrałem. Nie zwracam uwagi na muzykę. Gdy wychodzę na boisko jestem pochłonięty własnymi sprawami. Mam swoją robotę do zrobienia.

Ze względu na ten utwór, do Rivery przylgnął pseudonim Sandman.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także