Metallica wystąpi z Lady Gagą

/ 7 lutego, 2017

Metallica zapowiadała coś wyjątkowego na swój występ podczas 59. ceremonii wręczenia nagród Grammy. Wszystko wskazuje na to, że tym czymś będzie wspólny występ z Lady Gagą.

Metallica na Stadionie Śląskim? Jest decyzja

Lady Gaga pochwaliła się na swoim Twitterze, że 12 lutego 2017 roku zagra razem z Metallicą podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy, która odbędzie się w Los Angeles. Nie wiadomo jeszcze jaki utwór wykonają razem.

Metallica została nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepsza Rockowa Piosenka za utwór „Hardwired” pochodzący z albumu „Hardwired… To Self-Destruct”.

Lady Gaga, która dopiero co wystąpiła w finale turnieju Super Bowl promuje wydany w 2016 roku album „Joanne”.

Kontrowersyjne duety Metalliki

Metallica lubi zaskakiwać duetami. W 1997 roku zespół wraz z Marianne Faithfull nagrał piosenkę „The Memory Remains”, która trafiła na płytę „Reload”. W 2009 roku podczas koncertu z okazji 25-lecia Rock And Roll Hall Of Fame grupa wystąpiła z Lou Reedem, Ozzym Osbourne’em i Rayem Daviesem z The Kinks. Współpraca z Lou Reedem tak się spodobała kalifornijskiemu zespołowi, że postanowili nagrać wspólnie płytę. Ukazała się ona w 2011 roku pod tytułem „Lulu”, jako jedno z najbardziej kontrowersyjnych wydawnictw w historii rocka. W 2014 zespół wystąpił podczas ceremonii Grammy wraz z chińskim pianistą Lang Langiem, wykonując utwór „One”.

Lady Gaga często wspominała o swojej fascynacji muzyką heavymetalową, jako swoje inspiracje wymieniając Iron Maiden i Black Sabbath. Fotografowała się między innymi z członkami Anthrax i Marilynem Mansonem. Tak na jej temat wypowiedział się Rob Halford z Judas Priest:

Widziałem jej koncert w San Diego i jest prawdziwym metalem. To jest najważniejsze. Jest metalem. W Nowym Jorku nosiła koszulkę z „Ram It Down” Judas Priest. Rozmawialiśmy krótko. Ale jest szansa, że kiedyś coś nagramy. Bardzo bym tego chciał. Współprace potrafią być bardzo ekscytujące i spontaniczne.

Czy ze wspólnego występu Metalliki i Lady Gagi wywiąże się jakaś głębsza współpraca? A może wspólny album na wzór płyty z Lou Reedem? Co wy na to?

Metallica i Lou Reed: „Iced Honey”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także