Pomóż w produkcji filmu dokumentalnego o rodzinie Beksińskich

/ 7 lutego, 2017

Zdzisław Beksiński pozostawił po sobie ogromne ilości materiałów audio i wideo, które są intrygującą ciekawostką nie tylko dla fanów jego twórczości. Pomysłodawcą wykorzystania ich do stworzenia pełnometrażowego filmu dokumentalnego jest Tomasz Szwan z Fundacji Beksińskiego prowadzonej od lat przez Ewę i Janusza Baryckich.

Zbiórka na film „Z wnętrza” w serwisie Wspieram.To

Montażem materiałów udostępnionych przez Muzeum Historyczne w Sanoku (jedynego spadkobiercę malarza) zajął się doświadczony i ceniony montażysta Cezary Grzesiuk, a koordynacją projektu zbiórki oraz promocją filmu Kamil Śliwiński prowadzący popularne profile społecznościowe poświęcone artyście z Sanoka.

Film promujący zbiórkę funduszy na film „Z wnętrza”:

Tytuł „Z wnętrza” to jest nieprzypadkowy – film pokazuje artystę prywatnie, w towarzystwie najbliższych mu osób, w zaciszu domu, który był zarazem jego miejscem pracy. Większość materiałów zarejestrowanych przez Zdzisława, Zofię i Tomasza Beksińskich została nakręcona w warszawskim mieszkaniu w bloku przy ul. Sonaty – miejscu, do którego Beksińscy przeprowadzili się w 1977 roku z Sanoka i mieszkali przez lata, aż do śmierci.

Film odkryje przed miłośnikami Beksińskiego wiele nieznanych i bardzo ciekawych faktów z życia jego rodziny.

Plakat filmu Z wnętrza

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także