Metallica z „Czarnym albumem” wciąż bije rekordy popularności

/ 11 grudnia, 2019

Wydana w 1991 roku płyta „Metallica” (potocznie zwana „Czarnym albumem”) Metalliki bije kolejne rekordy popularności. W tym tygodniu płyta odnotowała 550. tydzień spędzony na liście najlepiej sprzedających się albumów w USA, „Billboard”. W ten sposób grupa dołączyła do wąskiego grona wykonawców, którym udało się coś takiego osiągnąć. Wcześniej tylko trzy płyty przekroczyły 550 tygodni na liście „Billboardu”. Są to „The Dark Side Of The MoonPink Floyd, “LegendBoba Marleya i “Greatest HitsJourney. Jednak jak informuje magazyn „Forbes”, jeśli skupić się wyłącznie na sprzedaży nośników fizycznych i odrzucając składanki, „Metallica” jest jedyną obok „The Dark Side Of The Moon” płytą, która dokonała takiego wyczynu.

Metallica opublikowała nagranie z przebojem Czesława Niemena [WIDEO]

Album „Metallica” rozszedł się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie przekraczającym 16 milionów egzemplarzy, docierając na sam szczyt „Billboardu”. Płyta przyniosła takie przeboje, jak „Enter Sandman”, „Nothing Else Matters” i „The Unforgiven”. Zespół Metallica w 2012 roku wyruszył w trasę koncertową, w trakcie której wykonywał tę płytę w całości.

%%REKLAMA%%

Tymczasem Metallica ogłosiła kolejne daty koncertów na 2020 roku. Grupa w kwietniu odbędzie trasę po Ameryce Południowej, a latem zagra serię festiwalowych występów w Stanach Zjednoczonych.

Metallica niedawno dała dwa występy z orkiestrą symfoniczną w ramach projektu „S&M2”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także