Metallica zagrała „No Leaf Clover” po raz pierwszy od 7 lat [WIDEO]

/ 11 września, 2018

Koncert w stanie Minnesota zgromadził 19 tysięcy fanów twórczości Metalliki. Podczas odgrywania najbardziej popularnych utworów z całej swojej kariery, a także kompozycji z najnowszej płyty „Hardwired… To Self-Destruct”, w Target Center rozbrzmiała piosenka sporadycznie grana przez Metallikę na żywo – „No Leaf Clover”.

Metallica udostępniła koncertowy album i to… zupełnie za darmo!

Utwór pochodzi opublikowanej w 1999 roku płyty „S&M”. Podczas interpretacji z 4 września zabrakło co prawda orkiestry symfonicznej, ale trzeba przyznać, że i tak całość wypadła bardzo dobrze. Właśnie w sieci pojawiło się profesjonalne nagranie z koncertu:

Niezwykłe „… And Justice For All”

W tym roku wypada 30. rocznica wydania albumu „… And Justice For All” zespołu Metallica. Dla jednych jest to szczytowe osiągnięcie tego kalifornijskiego zespołu. Innym nie podoba się produkcja płyty niemal całkowicie tłumiąca partie basu. Tak czy inaczej jest to jedna z najważniejszych płyt w historii metalu, która doczeka się specjalnej reedycji. Właśnie poznaliśmy jej szczegóły!

Zremasterowane wydanie czwartego studyjnego krążka zespołu ukaże się na rynku 2 listopada. Całość będzie dostępna w różnych wariantach: 1 CD, 3 CD (expanded edition), 2LP i na kasecie. Najciekawiej jednak zapowiada się – rzecz jasna – wypasiony box, na którego składa się: 11 CD, 6 winyli, 4 DVD oraz różnego rodzaju pamiątki, w tym 120-stronicową książkę z wcześniej niepublikowanymi zdjęciami autorstwa fotografa Rossa Halfina. Szczegóły i tracklisty dostępnych wydań znajdziecie na stronie grupy

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także