Phil Anselmo oddał hołd Vinniemu Paulowi i Dimebagowi Darrellowi [WIDEO]

/ 10 września, 2018

Podczas solowego koncerty w Dallas Phil Anselmo wykonał utwór z repertuaru Pantery„Dom/Hollow”. Przed rozpoczęciem powiedział do zgromadzonych widzów, że wykona wspomnianą kompozycję ku pamięci dwóch jego nieżyjących już przyjaciół z Pantery.

Vinnie Paul. Znamy testament artysty

Zadedykowany Vinniemu Paulowi i Dimebagowi Darrellowi utwór wypadł następująco:

Poznaliśmy przyczynę

Według portalu „KTNV”, który dotarł do akt z autopsji Vinniego Paula przyczyną śmierci perkusisty była kardiomiopatia zastoinowa, a także choroba niedokrwienna serca. W opublikowanym oświadczeniu możemy natomiast przeczytać:

Vincent Paul Abbott zmarł z przyczyn naturalnych, a konkretnie z powodu kardiomiopatii zastoinowej. Zgodnie z raportem opublikowanym przez biuro koronera Clark County do zgonu przyczyniła się choroba niedokrwienna serca. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i przyjaciół Vinniego Paula.

Raport potwierdził, że śmierci perkusisty nie towarzyszyły podejrzane okoliczności.

Vinnie Paul urodził się 11 marca 1964 roku i szczyt swojej kariery osiągnął podczas występów w legendarnej amerykańskiej formacji Pantera. Współtworzył ją od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Choć wielokrotnie pojawiał się temat powrotu zespołu na scenę, konflikty między muzykami sprawiały, że plany reaktywacji Pantery nigdy nie doszły do skutku.

Po rozwiązaniu zespołu, Vinnie Paul angażował się w inne projekty, które jednak nie przyniosły mu aż tak dużej popularności – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze Dimebagiem) oraz Rebel Meets Rebel, a przede wszystkim o zespole Hellyeah. To właśnie z tą grupą perkusista opublikował aż pięć albumów i był z nią od samego początku, czyli 2006 roku. Ostatnim wydawnictwem jest „Unden!able” z 2016 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także