Metallica zagrała utwór Pink Floyd [WIDEO]

/ 8 marca, 2019

6 marca David Gilmour skończył 73 lata. Tego dnia Metallica grała akurat koncert w Sprint Center, w Kansas City i postanowiła uczcić to, wykonując utwór Pink Floyd.

Metallica zagrała utwór Kansas

Kirk Hammett i Robert Trujillo w części koncertu, w której tradycyjnie grają przeróbki utworów innych wykonawców, zagrali utwór „Run Like Hell” z albumu „The Wall”. Co ciekawe, w tym utworze zaśpiewał nie tylko Robert, ale także i Kirk. Wykonanie to możecie obejrzeć poniżej.

Dwa dni wcześniej, w mieście Wichita, Metallica zagrała przebój Kansas, „Carry On Wayward Son”.

%%REKLAMA%%

Zespół koncertuje obecnie po Stanach Zjednoczonych, ale już za kilka miesięcy ponownie pojawi się na Starym Kontynencie. Metallica zagra w Polsce 21 sierpnia – jedyny tegoroczny koncert odbędzie się na PGE Narodowym.

Metallica wydała 1 lutego akustyczną płytę koncertową „Helping Hands… Live & Acoustic at The Masonic” tylko na winylu i w formie streamingu. To zapis charytatywnego koncertu z listopada 2018 roku na rzecz organizacji All Within My Hands, powołanej przez sam zespół.

Więcej o tej płycie i akustycznych koncertach Metalliki w marcowym numerze „Teraz Rocka”, który od kilku dni dostępny jest w sprzedaży.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także