Metallica zarobiła najwięcej na koncertach? Jest ktoś lepszy!

/ 18 września, 2019

Serwis „Pollstar” opublikował artykuł dotyczący zarobków zespołu Metallica od początku jego istnienia. Wzięto pod uwagę wszystkie wpływy z biletów od 1982 roku. Wyliczono, że zespół sprzedał w sumie 22 miliony wejściówek, co przełożyło się na 1,4 miliarda dolarów wpływów. Taki wynik nie dał jednak Metallice pierwszego miejsca – grupa znalazła się „tuż za” U2, jednak przed innymi legendami rocka: AC/DC i Guns N’ Roses.

Uwzględniając zasięg Metalliki, ich występy w 48 krajach świata i na wszystkich kontynentach (w tym na Antarktydzie) (…) oraz biorąc pod uwagę fakt, że przyciągają tłumy na koncerty bez ogłaszania pożegnalnych czy ostatnich tras koncertowych, możemy nazywać ich największym zespołem na świecie.

– napisał w tekście Ryan Borba.

Ostatnio Metallica zakończyła trasę po Europie, która – co oczywiste – okazała się ogromnym sukcesem zespołu. Koncerty sprzedawały się znakomicie, a na koncie grupy pojawiły się kolejne miliony dolarów. Zespół wystąpił również w San Francisco, gdzie odbyły się dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną. Nagrania z tych koncertów najpierw trafią do kin, a następnie jako wydawnictwo.

%%REKLAMA%%

W sprzedaży jest Wydanie Specjalne poświęcone Metallice. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także