Metallica zniszczyła karierę Winger? James Hetfield przeprosił za pewien incydent

/ 15 marca, 2023


Czy Metallica ponosi odpowiedzialność za to, że kariera Winger się załamała? Kip Winger opowiada o pewnym incydencie.


Winger był jednym z najpopularniejszych zespołów ery glamu końcówki lat 80. Jednak na początku kolejnej dekady, podobnie jak wiele podobnych mu grup, doświadczył spadku popularności. Czy jednym z powodów, dla którego tak się stało była scena w klipie „Nothing Else MattersMetalliki, w której Lars Ulrich rzuca rzutkami w zdjęcie Kipa Wingera?

W wywiadzie dla „Appetite For Distortion” Kip Winger opowiada:

W wywiadzie dla Howarda Sterna Lars mówi, że rzucał rzutkami w plakat Kipa, ale to nic osobistego. Nigdy mnie nie przeprosił. Ale James Hetfield zadzwonił do mnie jakieś półtora roku temu i przeprosił za ten incydent. James jest bardzo spoko. James to taki facet, z którym mógłbym się zaprzyjaźnić. Był bardzo szczery. To nie tak, że zadzwonił by przeprosić, a potem miał mnie gdzieś. Napisał do mnie parę razy. Czasem do siebie piszemy. Nie sądzę, by Lars kiedykolwiek mnie przeprosił. Ale cóż, myślę, że byliśmy wtedy dzieciakami i uważali, że to jest zabawne. Dla mnie objeżdżanie innego muzyka nie jest zabawne, ale kto wie?

Kilka miesięcy temu gitarzysta Winger, Reb Beach, w wywiadzie dla „Ryan Roxie” mówił, jak ten klip zaszkodził zespołowi:

Metallica pokazała w swoim najsłynniejszym teledysku („Nothing Else Matters” – red.), jak rzuca rzutkami w plakat Kipa Wingera. Pokazywali ten klip na swoich koncertach i mój przyjaciel powiedział, że cała hala śmiała się ze sceny, w której Lars rzuca rzutkami w Kipa. Musiałem sprzedać 20 gitar. Sprzedałem dom na Florydzie, w którym mieszkałem zaledwie 10 miesięcy. To były ciężkie czasy.

W 1994 roku Winger zawiesił działalność. Na scenę powrócił dopiero w kolejnej dekadzie. Od tamtego czasu nagrał jeszcze trzy albumy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także