Metalmania 2020. Pierwsi wykonawcy i kolejne szczegóły! [BILETY]

/ 4 października, 2019

29 sierpnia przyszłego roku w Warszawie (Letnia Scena Progresja) odbędzie się Metalmania Open Air 2020. Wśród artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej Metalmanii pojawią się takie zespoły jak norweski Mayhem, przedstawiciele szwedzkiej sceny doom metalowej – Candlemass oraz At the Gates w specjalnym secie koncertowym z okazji 25-lecia albumu „Slaughter of the Soul”.

Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu, który w przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule. Bilety na wydarzenie trafiły już do sprzedaży – dostępne są za 180 złotych.

Pierwsza edycja Metalmanii odbyła się 4 i 5 kwietnia 1986 roku w katowickim Spodku. Później na festiwali ściągały gwiazdy wszelkich odmian metalu z całego świata. Dimmu Borgir, Therion, The Gathering, Opeth, Cannibal Corpse, Moonspell, Anathema, Testament to tylko kilka z nich. Wiele z tych koncertów zostało uwiecznionych na płytach CD i DVD. Ostatnia Metalmania, przed dłuższą przerwą, odbyła się w 2008 roku, a jej gwiazdami były zespoły Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Satyricon Overkill.

%%REKLAMA%%

W 2017 festiwal powrócił na polską mapę koncertową. Dwudziesta trzecia odbyła się 22 kwietnia w katowickim Spodku i wystąpiły podczas niej takie gwiazdy jak Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Ostatnia odsłona Metalmanii odbyła się w 2018 roku, a wystąpili na niej Emperor, Napalm Death, Asphyx, Destroyer 666, Kat & Roman Kostrzewski, Mekong Delta, Skyclad i Xentrix.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także