Michael Schenker ponownie ostro zaatakował swojego brata Rudolfa (Scorpions)

/ 22 stycznia, 2018

Michael Schenker opuścił szeregi Scorpions już w latach 70., natomiast jego brat – Rudolf – wciąż gra i koncertuje z niemiecką legendą. Młodszy, Michael, skupił się na swojej karierze solowej i powołał do życia takie zespoły jak Michael Schenker Group czy McAuley Schenker Group. Uważany jest nie bez przyczyny za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie.

Robert Plant: Led Zeppelin jest bliski memu sercu

Wydawać by się mogło, że dwóch wybitnych instrumentalistów i do tego braci powinno wzajemnie się wspierać, ale niestety w życiu nie jest tak różowo. Od lat pozostają w bardzo złych stosunkach, nie zabrakło wielu gorzkich słów. Ostatnio kolejny atak przeprowadził Michael Schenker, który udzielił wywiadu „The Metal Voice”:

Mój brat to oszust, wolę trzymać się od niego z daleka. To, co o nim wiem jest haniebne i oznacza brak jakiekolwiek szacunku. Pozwólmy mu być tym, kim chce być. Ja mu nie ufam i trzymam się od niego tak daleko, jak to tylko możliwe. Oszukuje mnie na każdym kroku, ponieważ wie, że to co robię jest zawsze wartościowe, a on nie ma nigdy swoich pomysłów.

To jednak nie koniec. Podenerwowany gitarzysta kontynuował:

Ukradł mój wizerunek, skopiował wszystko, co zrobiłem w życiu. Jeśli chce, żeby wynikło z tego coś dobrego, musi oczyścić swoje dobre imię – ale to już zależy tylko od niego. Na ten moment trzymam się od niego z daleka.

Wydaje się, że droga do pogodzenia obu braci jest jeszcze bardzo długa i wyboista.

Scorpions ponownie w Polsce

Zespół Scorpions nie tak dawno zagrał w Polsce. Niemiecka grupa 1 grudnia dała koncert w trójmiejskiej Ergo Arenie (w roli supportu zaprezentowała się formacja Nocny Kochanek). Wiadomo już jednak, że już za kilka miesięcy muzycy znowu pojawią się w naszym kraju.

Na oficjalnej stronie grupy opublikowana została informacja, że 29 lipca grupa zagra w łódzkiej Atlas Arenie w ramach „Crazy World Tour”. Bilety trafiły już do sprzedaży.

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także