Smashing Pumpkins wraca bez D'arcy Wretzky

/ 22 stycznia, 2018

Plotki o reaktywacji klasycznego składu Smashing Pumpkins krążyły już od kilku miesięcy. Teraz jednak okazało się, że nie weźmie w niej udziału basistka D’arcy Wretzky.

Robert Plant: Led Zeppelin jest bliski memu sercu

W rozmowie z „BlastEcho” basistka powiedziała:

Przepraszam wszystkich fanów Smashing Pumpkins, którzy czekają na trasę z oryginalnymi członkami zespołu. Sama czuję się tym zawiedziona, ale nie wezmę w niej udziału.

Dopiero wczoraj dowiedziałam się, że zespół postanowił przyjąć na bas kogoś innego.

D’arcy wyjawiła też, że Smashing Pumpkins zamierza w lipcu wyruszyć w trasę koncertową. W reaktywacji udział wezmą Billy Corgan, James Iha i Jimmy Chamberlain. Na razie nie wiemy, kto zagra na basie.

Takiego obrotu spraw można było się spodziewać po tym, jak Billy Corgan opublikował na Instagramie zdjęcie ze studia, na którym widać go razem z Jamesem i Jimmym. Podpis głosił:

Nie jestem pewien, co to za zezowaty szpieg zrobił to zdjęcie, ale mieliśmy w studiu gościa. Gdy zasiedliśmy we trójkę, obudziło się w nas tyle wspomnień.

Billy Corgan, który ostatnio jako William Patrick Corgan wydał solową płytę „Ogilala”, ostatnio coraz więcej mówi o reaktywacji swojego zespołu.

W rozmowie z „Team Rock” Corgan przyznał:

Bardzo bym tego chciał. Ale wiesz, mam reputację osoby, która ma fioła na punkcie kontroli i nie chciałbym kontrolować tego procesu. Mówię tylko, że byłbym szczęśliwy, gdyby stało się to naturalnie i sprawiało wszystkim radość. Tak więc, będzie co ma być. Nastał taki okres mojego życia, że mam ochotę dać ludziom to, czego chcą. Nie mam z tym problemu.

Żadnego wydziwiania z setlistą, żadnej filozofii, po prostu bawmy się dobrze i radujmy.

Klasyczny skład Smashing Pumpkins stanowili, obok Billy’ego Corgana, także gitarzysta James Iha, basistka D’arcy Wretzky i perkusista Jimmy Chamberlain. Skład ten wydał albumy „Gish” (1991), „Siamese Dream” (1993) i „Mellon Collie and the Infinite Sadness” (1995). Następnie dochodziło do przetasowań w składzie – Jimmy Chamberlain na pewien czas rozstał się z grupą, a gdy powrócił, D’arcy została zastąpiona przez Melissę Aud der Maur. Grupa na pewien czas zawiesiła działalność, a gdy powróciła Corganowi towarzyszył gitarzysta Jeff Schroeder. Na ostatnim wydanym pod tym szyldem albumie, „Monuments Of Elegy” z 2014 roku, Jeff figuruje jako jedyny, poza Corganem, oficjalny członek grupy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także