The National podsumowują rok prezydentury Trumpa specjalnym teledyskiem [WIDEO]

/ 22 stycznia, 2018

Pochodzący z płyty „Sleep Well Beast” utwór „Walk It Back” doczekał się oficjalnego teledysku. Płyta została opublikowana w ubiegłym roku, natomiast singiel jako pierwszy w historii zespołu The National dotarł na pierwsze miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii.

Pantera zagra z hologramem Dimebaga?

Grupa z opublikowaniem czekała tak długo, ponieważ miał on podsumować roczną prezydenturę Donalda Trumpa. Casey Reas, reżyser poniższego teledysku, użył archiwalnych nagrań z przemówień poprzednich prezydentów Stanów Zjednoczonych – Ronalda Regana i Billa Clintona:

Wspomniany już album „Sleep Well Beast” jest siódmym długogrającym wydawnictwem w dorobku zespołu The National. Na płycie znalazło się w sumie dwanaście premierowych kompozycji.

Dee Snider zerwał przyjaźń z Donaldem Trumpem

Dee Snider przyjaźnił się z aktualnym prezydentem USA, Donaldem Trumpem, od lat, głównie za sprawą programu rozrywkowego „Celebrity Apprentice”, w którym występował przez trzy lata. Ich przyjaźń szybko przeniosła się poza plan zdjęciowy tego reality show, Snider przyznaje, że poznali się wtedy dość blisko:

Poznałem jego i jego rodzinę. Ale dopiero, kiedy wystartował w wyborach na urząd prezydenta, poznałem jego prawdziwe poglądy i nie zgadzam się z nimi. Całkowicie nie zgadzam się z jego poglądami. To bardzo trudne, bo wcześniej byliśmy przyjaciółmi, ale teraz kiedy mówi to, co naprawdę myśli, nie możemy się dłużej przyjaźnić.

Jednym z punktów spornych jest polityka imigracyjna Donalda Trumpa, z którą nie zgadza się Snider:

Stany Zjednoczone to kraj imigrantów – wszyscy tutaj, z wyjątkiem Indian, są imigrantami. Moja rodzina to rodzina imigrantów. Zawsze byliśmy gościnni dla imigrantów i powinniśmy tacy być dalej. Mur? Szaleństwo. Mówienie imigracji „nie”? Szaleństwo. Ona uczyniła nasz kraj silnym. Wszyscy ci ludzie z różnych stron świata uczynili Stany Zjednoczone jednym z najsilniejszych krajów na świecie. Nie możemy teraz zakazać ludziom wjazdu.

Gdy Donald Trump rozpoczął kampanię prezydencką, poprosił Snidera o pozwolenie na wykorzystanie w niej przeboju Twisted Sister „We’re Not Gonna Take It”. Snider się zgodził, lecz gdy poznał poglądy ubiegającego się o urząd prezydenta kandydata, zwrócił się do Donalda Trumpa o zaprzestanie korzystania z jego utworu. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także