Mike Portnoy: Dream Theater ma irytujący wokal

/ 12 listopada, 2019

Wykonująca instrumentalną odmianę progresywnego heavy metalu grupa Liquid Tension Experiment istniała w latach 1997-1999 i przez pewien czas w 2008 roku. Współtworzył ją Mike Portnoy, perkusista przez lata związany z Dream Theater.

Perkusista rozmawiał na temat wspomnianej supergrupy w wywiadzie dla radia Rádio Kiss FM 92,5, w którym powiedział:

Uważam, że Tension było dobre. Problemem był język. Ale to między innymi czyniło ten zespół dobrym. To było coś jak Dream Theater, tylko bez irytującego wokalu.

Wszyscy się roześmiali, a później Portnoy zapytał czy jego wypowiedź poszła w eter, ponieważ był przekonany, że jest przerwa. Prowadzący poinformował go jednak, że jego wypowiedź usłyszeli słuchacze. Perkusista ponownie się roześmiał.

%%REKLAMA%%

Mike Portnoy był jednym ze współzałożycieli Dream Theater, jednak opuścił zespół w 2010 roku. Wokalistą grupy jest od 1991 roku James LaBrie. Perkusista w swojej karierze grał w dziesiątkach zespołów, a wspomnieć należy chociażby o Avenged Sevenfold (muzyk sesyjny), Stone Sour czy Twisted Sister.

Dream Theater zagra w Polsce w 2020 roku

Dream Theater ogłosił jakiś czas temu daty przyszłorocznej trasy koncertowej, w ramach której będzie celebrował 20. rocznicę wydania płyty „Scenes From A Memory”.

Grupa da specjalne koncerty pod hasłem „wieczór z”, podczas której będzie wykonywać utwory z tej płyty. Jeden z koncertów trasy odbędzie się w Polsce. Dream Theater wystąpi 16 lutego 2020 roku we wrocławskiej Hali Orbita. Bilety są już w sprzedaży.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także