Mike Shinoda zagra w Polsce? Rozpoczęła się akcja fanów

/ 8 lutego, 2018

Mike Shinoda, muzyk najbardziej znany z Linkin Park, zapowiedział kilka dni temu swój pierwszy solowy koncert po tragicznej śmierci wokalisty Chestera Benningtona. Czy jest szansa na więcej występów? Taką nadzieję mają fani z całego świata, również z Polski.

James Hetfield wrócił na Instagram

W sieci akcja szybko się rozprzestrzenia. Hasztag #MikeShinodaInPoland staje się coraz bardziej popularny na Twitterze w naszym kraju. 

Również my, jako „Teraz Rock” poproszeni przez inicjatorów, włączyliśmy się do wspomnianej akcji:

Czy akcja okaże się sukcesem? Tego zapewne dowiemy się w niedalekiej przyszłości. 

Shinoda nie tak dawno, bo 25 stycznia, zaprezentował solową płytę EP, na której znalazły się trzy utwory. Wydana elektronicznie płyta EP „Post Traumatic” to próba pogodzenia się z samobójczą śmiercią Chestera Benningtona, który odebrał sobie życie 20 lipca ubiegłego roku.

Muzyk w towarzyszącym płycie oświadczeniu napisał:

Ostatnie sześć miesięcy było jak jazda kolejką górską. Wśród tego chaosu zacząłem odczuwać głęboką wdzięczność – za wasze hołdy, wyrazy wsparcia, za karierę, jaką mi daliście i za prostą szansę do tworzenia.

Dziś dzielę się z Wami trzema piosenkami, które skomponowałem i wyprodukowałem, łącznie z wizualizacjami, jakie stworzyłem i zmontowałem. Żal jest osobistym, intymnym doświadczeniem. Dlatego nie jest to wydawnictwo Linkin Park ani Fort Minor – tylko moje.

Dzięki sztuce zawsze mogłem odnaleźć właściwą drogę. Nie wiem, dokąd prowadzi ta droga, ale jestem wdzięczny, że idziemy nią razem.

Na razie wiadomo, że Mike Shinoda wystąpi solo na festiwalu Summer Sonic w Japonii, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia 2018 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także