Mille Petrozza (Kreator) nie żałuje przejścia na weganizm

/ 17 maja, 2017

Mille Petrozza, wokalista i gitarzysta niemieckiego zespołu thrashmetalowego Kreator został weganinem w 2009 roku. Muzyk zapewnia, że nie żałuje swojej decyzji.

System Of A Down na różne głosy

W wywiadzie z portalem „Metal Master Kingdom” Petrozza zapewnił, że dobrze się czuje, jako weganin, ale nie zamierza nikogo namawiać do rzucenia jedzenia mięsa.

To po prostu mój wybór. Znam wielu ludzi, którzy nie lubią, jak namawia się ich do przejścia na weganizm. Mówią rzeczy w stylu: „Spieprzaj, będę jadł stek, jeśli będę chciał”. Ale ja nie chcę nikogo namawiać. Niech każdy robi to, na co ma ochotę. To mój wybór i nie czuję, żeby mi z tego powodu brakło energii. Czuję wręcz, że energia mnie rozpiera. Jeśli chcesz zostać weganinem musisz uważać, żeby nie stać się jednym z tych fastfoodowych wegan, którzy jedzą wszystko, co jest wegańskie i w związku z tym odżywiają się gorzej niż przeciętna osoba. Trzeba pamiętać, żeby warzywa były świeże. Podstawą jest zdrowe odżywianie.

W wywiadzie Mille mówił też o konieczności zrobienia sobie przerwy raz na jakiś czas od muzyki.

Dla mnie to nie praca. Nie chcę, żeby granie stało się pracą, a jeśli grasz za dużo koncertów pod rząd, czasami sobie myślisz, że masz tego dość. Każdego wieczoru chcesz dać z siebie 150 procent. Łatwo się wypalić na trasie. Potrzebujemy więc czasem przerwy, w trakcie której nie będziemy robili niczego związanego z muzyką.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej.

W styczniu 2017 roku ukazał się najnowszy album zespołu Kreator, „Gods Of Violence”. Jest to pierwszy album studyjny zespołu, który w rodzinnych Niemczech dotarł na sam szczyt zestawienia najlepiej sprzedających się albumów. Mille Petrozza tak skomentował w „Teraz Rocku” nową płytę:

Niełatwo jest pracować nad płytą po czymś tak dobrym, jak „Phantom Antichrist”, ale w moim mniemaniu daliśmy radę. Stworzyliśmy coś świeżego i ekscytującego. Przede wszystkim ekscytującego nas. Uważam jednak, że fani Kreatora będą mieli podobne odczucia. (…) Zawsze mamy taki cel: dać z siebie wszystko. Nie chcemy konkurować z naszą historią, tylko tworzyć coś wedle nas ciekawszego, innego, intrygującego. (…) Naszą nową muzykę nazwałbym wykręconym thrashem.

Kreator przez 35 lat działalności nagrał 14 albumów studyjnych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także