The Pretty Reckless o nadużywaniu technologii w muzyce

/ 16 maja, 2017

Taylor Momsen oraz gitarzysta Ben Phillips zostali zaczepieni na tegorocznej edycji festiwalu Northern Invasion, który odbywał się w dniach 12-14 maja w amfiteatrze Somerset (stan Wisconsin). Przy tej okazji wypowiedzieli się na temat młodych zespołów i ich sposobów na produkowanie muzyki.

Taylor Momsen (The Pretty Reckless) otwarta na współpracę z Eminemem

Taylor przyznała, że zauważyła pewną tendencje do nagrywania utworów otaczając się w znacznej mierze technologią, która użyta w nadmiarze niszczy brzmienie nowo powstałej muzyki:

Jeśli używasz tej technologi, czy wszystko nie brzmi tak samo? Staraliśmy się tego unikać tworząc najnowszy album i wszystkie nasze pozostałe albumy. Na tym najnowszym naprawdę sprawiliśmy, że stało się to naszym celem i myślę, że zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku skupienia się na czynniku ludzkim.

Wokalistka wspomina również o klasycznych zespołach, które świetnie radziły sobie bez nadmiernego używania technologii.

Zdaliśmy sobie sprawę z tych wszystkich zespołów — zaczynając od Pink Floyd poprzez The Beatles aż po The Who — musieli być naprawdę tak bardzo niesamowici. Nie było wtedy żadnej manipulacji, nie było podrasowywania nagrań, nic z tych rzeczy. Oni musieli być tak dobrzy. Więc my naprawdę staramy się uchwycić ludzki element, którego brakuje w dzisiejszej muzyce. Obecnie możesz przerobić ją za pomocą auto-tunera i zakończyć dzień, ale możesz także spróbować to naprawdę zaśpiewać.

Na koniec zwraca uwagę na to, że nagrania, które przeszły przez jakąkolwiek obróbkę, są pozbawione emocji, których słuchacze często oczekują od zespołów.

Chcesz usłyszeć osobę ukrywającą się za głosem, chcesz usłyszeć drżenie w głosie, nawet jeśli jest trochę poza melodią, ponieważ możesz wtedy usłyszeć ból wynikający z pasji lub jakiekolwiek inne uczucie.

Album „Who You Selling For” został wydany w październiku ubiegłego roku. Płytę wyprodukowano we współpracy z wieloletnim współpracownikiem The Pretty Reckless, Kato Khandwalą. Utwory na płytę napisali Momsen i Phillips.

Formacja będzie kontynuowała swoją trasę koncertową promując najnowszy album. Zjawią się między innymi na festiwalu Rock On The Range oraz Rocklahoma. W planach mają również koncerty w Europie.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także