Miłośnik jazzu zareagował na twórczość Metalliki: Oni nie potrafią grać!

/ 5 czerwca, 2024


Jakie emocje budzi twórczość Metalliki? Jak się okazuje są one całkiem skrajne.


Metallica jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych zespołów na scenie metalowej. Wydane w latach 80. płyty, jak „Kill ‘Em All”, „Ride The Lightning” czy “Master Of Puppets” wytyczyły szlaki dla całej rzeszy metalowych muzyków. Ale nie wszyscy potrafili docenić zjawiskowość tego zespołu.

Producent Flemming Rasmussen w wywiadzie dla „Teraz Rocka” wspomina, jak podczas sesji „Ride The Lightning” zaprosił znajomego fana jazzu, by pochwalić się tym, co udało się nagrać z Metallicą. Jednak jego reakcja go zaskoczyła. Flemming mówi:

Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, co nagraliśmy. Uważaliśmy, że to najlepsze, co nam się udało nagrać. Na jedną z sesji Metalliki zaprosiłem mojego kolegę, który wychowywał się na muzyce jazzowej. Objął mnie ramieniem i zapytał: „Wszystko gra, Flemming?” Odparłem, że tak. A on: „Oni nie potrafią grać”. A ja: „Co ty pieprzysz?” Po prostu nie łapał tej energii, tej mocy, którą mieliśmy powalić świat. Dla niego to był tylko hałas. Uznałem to za najlepszy możliwy komplement!

Obszerny wywiad z Flemmingiem Rasmussenem, w którym opowiada nie tylko o pracy nad płytami Metalliki, ale też Rainbow, Morbid Angel i Dead Star Talk znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

CZERWCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także