Sąd wydał wyrok ws. zespołu Batushka. Kolejny etap sporu Krysiuka i Drabikowskiego

/ 5 czerwca, 2024

Krzysztof Drabikowski opublikował wyrok sądu. Sprawa dotyczy praw do nazwy „Batushka” i trwa od kilku lat.


Od kilkudziesięciu miesięcy Krzysztof Drabikowski sądzi się z Bartłomiejem Krysiukiem o prawa do nazwy „Batushka”, jednego z najciekawszych metalowych projektów ostatnich lat. Obaj panowie przekonują, że to oni powinni mieć wyłączne prawo do dysponowania wspomnianą nazwą. Proces trwa od około czterech lat i właśnie zapadł pierwszy wyrok.

Z opublikowanego przez powoda skanu dokumentu wynika, iż sąd zakazał Bartłomiejowi Krysiukowi (bez zgody Drabikowskiego) na posługiwanie się nazwą „Batushka” („БАТЮШКА”) w działalności muzycznej, a także zakazał mu rozpowszechniania informacji, że to właśnie jemu przysługuje prawo do nazwy „Batushka” („БАТЮШКА”).

Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj:

dziękuję

Opublikowany przez Krzysztofa Drabikowskiego Wtorek, 4 czerwca 2024

Warto wspomnieć, że wyrok nie jest prawomocny, o czym niedługo później napisał Bartłomiej Krysiuk w specjalnym oświadczeniu.

W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie XXII Wydział Własności Intelektualnej informujemy, że wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego apelacja.

Jesteśmy rozczarowani wyrokiem oraz długością procesu, który trwał ponad cztery lata.

Poczucie rozczarowania potęguje fakt, że przedstawiony przez nas materiał dowodowy był niewystarczający. Powyższa decyzja sądu nie jest wiążąca i nie zmienia naszych planów koncertowych i wydawniczych w najbliższej przyszłości.

Przypominamy jednocześnie, że wykonalne są prawomocne wyroki sądowe, tj. takie, od których nie wniesiono zażalenia w terminie określonym w postępowaniu i jeśli w kolejnej instancji sądowej zapadnie prawomocny wyrok, z pewnością go uszanujemy i zastosujemy się do niego.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

OFFICIAL STATEMENT In connection with the judgment of the District Court in Warsaw, XXII Intellectual Property…

Opublikowany przez Batushka Wtorek, 4 czerwca 2024

Pewne jest, że sądowa batalia pomiędzy Drabikowskim i Krysiukiem będzie miała swój ciąg dalszy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także