Mina Caputo (Life Of Agony) na czele Stone Temple Pilots?

/ 14 kwietnia, 2017

Mina Caputo (wcześniej znana jako Keith Caputo, lider Life Of Agony, który kilka lat temu zadecydował o zmianie swojej płci) twierdzi, że znakomicie spisałaby się w roli lidera Stone Temple Pilots, zastępując zmarłego w 2015 roku Scotta Weilanda.

Klasyk Rage Against The Machine zagrany na dziecięcych instrumentach

W rozmowie z „Alternative Nation” Mina Caputo przyznała:

Czuję, jakbym dobrze znała braci DeLeo i Erica Kretza. Jestem bliżej rock and rolla niż większość osób – urodziłam się z płytą Led Zeppelin w dłoni, wiesz? Stone Temple Pilots byli dla mnie zawsze jak nowocześni Led Zeppelin. Zawsze rozumiałam melodyjną wrażliwość Scotta. Rozumiałam jego męską i żeńską stronę. Uważam, że jestem właściwą osobą, bo nie tylko byłby to dla mnie największy zaszczyt móc wykonywać piosenki Stone Temple Pilots – które są dla mnie jak Biblia – ale bardzo chciałabym stworzyć z zespołem nową muzykę. Z braćmi DeLeo. Są wśród moich ulubionych muzyków wszech czasów.

Nie sądzę, by zdawali sobie sprawę z moich zdolności, jako osoby i wokalistki. Mogliby to ocenić jedynie, gdybyśmy znaleźli się w jednym pokoju, albo gdybyśmy zrobili coś razem. Wiem, kogo szukają. Wiem, czego chcą. Widziałam wiele wywiadów z Deanem i Robertem, mówiących o tym, jakiego wokalisty szukają. Ja jestem tą osobą. Wiem o tym. (…) Chyba bym oszalała, gdyby pewnego dnia zadzwonił telefon, a oni by powiedzieli: „Wpadnij do nas, może sobie pojamujemy”.

Przy okazji Mina zdradza, jak w 2007 roku – wtedy jeszcze jako Keith – wybrała się na przesłuchania do The Doors.

Myślę, że powaliłabym ich. Tak, jak kiedy byłam na przesłuchaniach do The Doors. Ray Manzarek wstał od klawiszy i powiedział: „O mój Boże, Robby, słyszysz baryton tego dzieciaka?”. Tak rozpoczęło się przesłuchanie. Nie żartuję. Pracowałam nad płytą „A Fondness For Hometown Scars” w LA, kiedy Ian Astbury opuścił The Doors i rozglądali się za nowym wokalistą. Management i zespół pokochali mnie, ale wszystko rozbiło się o politykę. Rolę dostał koleś z Fuel, który miał tego samego menadżera. Rozumiem to.

Scotta nigdy nie da się zastąpić. Nawet gdyby przydzielono mi tę rolę, nawet gdyby to był tylko jeden specjalny koncert, gdzie zaśpiewałabym jedną piosenkę, nie dałoby się zastąpić Scotta. Nie o to chodzi. Chodzi o uczczenie energii Scotta, jego wkładu w muzykę rockową.

Mina Caputo skomentowała także Stone Temple Pilots z Chesterem Benningtonem z Linkin Park w roli wokalisty.

Uwielbiam Chestera i to, co zrobił dla Pilots, ale szczerze mówiąc myślę, że ja zrobiłabym to znacznie lepiej, z trzewi. Nie mam nic przeciwko Chesterowi, bo uwielbiam go i Linkin Park, ale jeśli nie wierzysz w siebie bardziej niż inni, jaki jest sens robienia czegokolwiek?

Nowy album Life Of Agony

Mina Caputo póki co gra z reaktywowanym Life Of Agony. 28 kwietnia 2017 roku pojawi się nowa, pierwsza od 12 lat, studyjna płyta zespołu, zatytułowana „A Place Where There’s No More Pain”. Znajdą się na niej następujące utwory:

  1. Meet My Maker
  2. Right This Wrong
  3. A Place Where There’s No More Pain
  4. Dead Speak Kindly
  5. A New Low
  6. World Gone Mad
  7. Bag Of Bones
  8. Walking Catastrophe
  9. Song For The Abused
  10. Little Spots Of You

A tak wygląda okładka płyty.

Okładka albumu Life Of Agony A Place Where There’s No More Pain

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także