Moby singlem zapowiedział nowy album [AUDIO]

/ 29 marca, 2021

Artysta udostępnił pierwszy utwór z zapowiedzianego właśnie wydawnictwa pt. „Reprise”.


Muzyczny pionier, Moby, zapowiada swój nowy album, „Reprise”, który ukaże się 28 maja nakładem Deutsche Grammophon. Na „Reprise” Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne.

Do Moby’ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson.

Moby udostępnił pierwszy utwór z albumu „Porcelain” z udziałem Jima Jamesa (My Morning Jacket):

„Reprise” zawiera najważniejsze utwory Moby’ego, wśród nich przełomowy taneczny „Go”, „Extreme Ways” (znany z serii thrillerów akcji opartych na postaci Jasona Bourne’a), „Natural Blues” czy „Why Does My Heart Feel So Bad?”.

Niektóre z nowych wersji są oszczędniejsze i wolniejsze, podczas gdy inne wykorzystują cały potencjał, jaki może zaoferować orkiestra. Po trzech dekadach swojej kariery, „Reprise” jest w mniejszym stopniu płytą w rodzaju greatest hits, a bardziej okazją do refleksji nad sposobem, w jaki sztuka może z czasem dostosować się do różnych okoliczności i kontekstów.

„Reprise”, nowy album Moby’ego, zostanie wydany przez Deutsche Grammophon 28 maja.

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także