Moonspell zaprezentował nowy utwór [WIDEO]

/ 14 października, 2017

Evento” to kolejny utwór z płyty „1755Moonspell, która trafi do sprzedaży 3 listopada 2017 roku nakładem Napalm Records.

Decapitated wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie oskarżenia o gwałt

Utworowi „Evento”, który jak wszystkie inne z tego albumu zaśpiewany został po portugalsku, towarzyszy animowany teledysk z tekstem, który możecie obejrzeć poniżej.

Moonspell – „Evento”

Cały album „1755” opowiada o wielkim trzęsieniu ziemi, które niemal całkowicie spustoszyło Lizbonę. Utwór „Evento” opowiada o odbudowie zrujnowanego miasta.

Ta walka pozwoliła w końcu Portugalii wydostać się z Wieków Średnich i wkroczyć w Oświecenie.

A tak wokalista Fernando Ribeiro mówi o pomyśle nagrania takiej płyty:

Od kiedy pamiętam fascynowałem się historią Portugalii. Rok 1755 to narodziny nowej Portugalii. Trzęsienia ziemi w Lizbonie – największej katastrofy naturalnej, jaka nawiedziła Europę – nie można zredukować tylko do danych statystycznych, prezentujących ogrom zniszczeń.

Z tej ogromnej tragedii narodziło się nowe miasto i nastały nowe czasy, w których Portugalczycy bardziej polegali na sobie niż na koronie czy krzyżu, kładąc podwaliny laickiego, wolnego kraju, którym cieszymy się dzisiaj.

To nie jest kolejny, zwykły album. To muzyczno-słowna historia i nasz hołd, jaki składamy niesamowitym wysiłkom i woli ówczesnych Portugalczyków, którzy zostali powaleni na kolana przez brutalne siły natury.

Producentem „1755” jest Tue Madsen, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak Meshuggah, The Haunted czy Dir En Grey. W utworze „In Tremor Dei” gościnnie zaśpiewa Paulo Bragança. Na płycie znajdą się następujące utwory:

  1. Em Nome Do Medo
  2. 1755
  3. In Tremor Dei (feat. Paulo Bragança)
  4. Desastre
  5. Abanão
  6. Evento
  7. 1 De Novembro
  8. Ruínas
  9. Todos Os Santos
  10. Lanterna Dos Afogados

Tak natomiast wygląda okładka płyty:

Moonspell wraz Cradle Of Filth wystąpi w przyszły roku na trzech koncertach w Polsce. 23 stycznia 2018 zespoły zagrają w krakowskim klubie Kwadrat, dzień później w warszawskiej Progresji, na sam koniec, 25 stycznia, zaprezentują się w gdańskim klubie B90. Organizatorem koncertów jest KnockOut Productions.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także