Morrissey odwołał koncert z powodu… zimna!

/ 6 listopada, 2017

O tym, że Morrissey potrafi czasem niemiło zaskakiwać swoich fanów wiemy od dawna. Wczoraj odwołał swój koncert z powodu… zbyt niskiej temperatury.  

Marilyn Manson znalazł nowego basistę

5 listopada wokalista miał wystąpić w otwartym amfiteatrze w Paso Robles w Kalifornii. Niestety – tego dnia temperatura nie rozpieszczała mieszkańców. Termometry wskazywały zaledwie 8 stopni Celsjusza. Co gorsza system ogrzewania nie działał w tym obiekcie, dlatego też Morrissey odwołał zaplanowany koncert. 

Fani Morrisseya zdają sobie – rzecz jasna – sprawę, że artyście zdarza się zejść ze sceny w trakcie koncertu i już na nią nie wrócić. Przekonali się o tym m.in. fani w warszawskiej Stodole, 19 listopada 2014 roku artysta opuścił scenę po wykonaniu sześciu utworów. Powodem jego zejścia były prawdopodobnie zaczepki jednej z osób zgromadzonej na sali. Tydzień później Morrissey zakończył wcześniej koncert w niemieckim mieście Essen. Powodem tym razem było wtargnięcie na scenę fanów. Z kolei koncert w Rejkiawiku został odwołany, gdyż organizator nie zastosował się do zakazu sprzedaży mięsa w dniu koncertu.

Kocham Islandię i wyczekiwałem od dawna, żeby się tu pojawić, ale musiałem opuścić Harpa Concert Hall z powodu ich kanibalistycznych praktyk

– skomentował muzyk.

Dlatego też legendarna sala Hollywood Bowl w Los Angeles wycofała posiłki pochodzenia zwierzęcego ze swojego menu przed koncertami wokalisty, które odbędą się 10 i 11 listopada, żeby nie popełnić tego samego błędu. 

Nowy album lada dzień

Na szczęście o Morrisseyu głośno jest także z powodu muzycznych, bowiem niebawem na rynku ukaże się jego nowa solowa płyta. Będzie nosiła ona tytuł „Low In High-School” i ukaże się 17 listopada. Krążek został nagrany we Francji i we Włoszech, a jego producentem jest Joe Chiccarelli, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Frank Zappa, The Strokes, Beck i The White Stripes. 

Na albumie znajdzie się 12 premierowych utworów:

 1. My Love, I'd Do Anything for You
 2. I Wish You Lonely
 3. Jacky’s Only Happy When She’s Up on the Stage
 4. Home Is a Question Mark
 5. Spent the Day in Bed
 6. I Bury the Living
 7. In Your Lap
 8. The Girl from Tel-Aviv Who Wouldn't Kneel
 9. All the Young People Must Fall in Love
 10. When You Open Up Your Legs
 11. Who Will Protect Us From the Police?
 12. Israel

Nadchodzący solowy album Morrisseya promuje kompozycja zatytułowana „Spent The Day In Bed”, z którą możecie się zapoznać poniżej:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także