Zakk Wylde: To dobrze, że MTV nadaje reality-show zamiast rockowych klipów

/ 6 listopada, 2017

Zakk Wylde i Ozzy Osbourne byli ostatnio gośćmi programu Nikkiego Sixxa, zatytułowanego „Sixx Sense”, w którym między innymi poruszyli temat programów typu reality-show. 

Trivium zagra w Polsce

Gitarzysta nie dziwi się włodarzom stacji MTV, którzy w ostatnich latach stawiają na programy w rodzaju „Keeping up with Kardashians” niż na puszczanie na antenie klipów rockowych wykonawców. Jak sam mówi: to wyłącznie wina widzów tej stacji.

Chodzi o to, że… Gdybym ja odpowiadał za MTV i widział słupki oglądalności, to puszczałbym reality-show, czyli to, co ludzie chcą oglądać. 

Jeśli widzowie chcieliby oglądać teledyski, to oglądalność byłaby wyższa. Jesteśmy we trójkę muzykami, więc mamy nadzieję, że ludzie włączają MTV, żeby posłuchać trochę muzyki. Jeśli jednak włączają telewizję i możemy tylko zauważyć to „ja cię, zobaczcie jak dużo większa jest oglądalność tego programu”. Dajesz im więc to, co chcą.  

Jeśli ludzie chcą więcej reality show albo chcą więcej piosenek rockowych… Kiedy rock'n'roll pojawił się, a ty miałeś duży zespół, to nagle zaczęły cię grać stacje radiowe i wszystkie dzieciaki cię słuchały. Statystyki rosły, kiedy pojawił się Elvis Presley, Jerry Lee Lewis czy Chuck Berry. Dlatego puszczali taką muzykę

– stwierdził Zakk Wylde

Do dyskusji włączył się również Ozzy Osbourne, który powiedział:

Zapytałem się swojej żony: „O co chodzi z tymi Kardashianami? Nie rozumiem tego, a ona mi odpowiedziała, że „stali się sławni nic nie robiąc, po prostu są rodziną”. Tak to właśnie jest w Ameryce. Wszyscy chcą zostać celebrytami nie robiąc zupełnie nic. 

Black Label Society w Polsce

Black Label Society wyda dziesiąty album studyjny zatytułowany „Grimmest Hits” 19 stycznia 2018 roku nakładem Spinefarm Records. Przy tej okazji muzycy wyruszają w trasę koncertową po Europie, która rozpocznie się 8 marca we Francji. Grupa wystąpi również w naszym kraju. Najpierw formacja pojawi się w krakowskim klubie Studio – będzie to miało miejsce 20 marca – a dzień później, 21 marca, zagrają w warszawskiej Stodole

Wejściówki na oba koncerty Black Label Society trafiły do ogólnej sprzedaży 3 listopada. Ceny biletów kształtują się następująco: 129 zł (miejsca stojące) oraz 149 zł (miejsca siedzące/balkony).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także