Motörhead opublikował specjalną edycję płyty „Another Perfect Day”

/ 3 listopada, 2023
fot. Allan Ballard


Motörhead opublikował właśnie specjalną edycję swojej kolejnej klasycznej płyty. Zawiera ona bonusowy materiał.


3 listopada 2023 roku ukazała się specjalna reedycja albumu „Another Perfect Day” Motörhead przygotowana z okazji 40. rocznicy wydania płyty. Zawiera ona niepublikowane wcześniej utwory.

Another Perfect Day” uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych albumów w historii grupy Motörhead. Od samego jej początku była to płyta stojąca w opozycji do wszystkiego. Po tym, jak gitarzysta Thin Lizzy Brian „Robbo” Robertson zastąpił w zespole Eddiego Clarke’a, szósty album Motörhead zaprezentował zupełnie inne muzyczne podejście – Lemmy określił je jako „musicalowe”. Klasyczny skład grupy wypełnił swoją misję wykorzystując pełen potencjał swojej nieokrzesanej dzikość. Teraz zespół poszedł tradycyjnym rockowym tropem, wzmocniony przez starannie dobraną produkcję.

Po czterdziestu latach od swojej premiery, “Another Perfect Day” utrzymuje swoją pozycję najbardziej surrealnego odjazdu we wczesnej historii Motörhead. Album zasłużył na ponowną ocenę, oddzielną od tamtego gorącego czasu i emocji związanych z rozpadem klasycznego składu i dołączeniem Robbo.

W ramach celebracji 40 rocznicy wydania szóstego albumu studyjnego w arsenale Motörhead, “Another Perfect Day” ukazał się w nowych wersjach deluxe. Jest wersja podwójna CD i potrójna winylowa z twardą oprawą i dużymi książeczkami. Płyty zawierają remaster oryginalnego albumu, oraz nigdy niepublikowany pełen koncert z 22 czerwca 1983 roku nagrany w Hull City Hall. Na CD i w digitalu znalazły się także nigdy do tej pory niepublikowane wersje demo nagrań z płyty. W książeczce jest historia powstania albumu oraz wiele nigdy niepublikowanych zdjęć. Jest także limitowana edycja pojedynczego kolorowego winyla (niebiesko czarny swirl) z oryginalnym albumem w zremasterowanej wersji.

Grupa udostępniła niedawno niepublikowaną wcześniej koncertową wersję „One Track Mind (Live at Hull City Hall)„, którą możecie obejrzeć poniżej.

Wcześniej ukazał się klip do niepublikowanej wersji demo utworu „Climber” (aka „Shine”).

Album “Another Perfect Day”:

 1. Back At The Funny Farm
 2. Shine
 3. Dancing On Your Grave
 4. Rock It
 5. One Track Mind
 6. Another Perfect Day
 7. Off To War
 8. I Got Mine
 9. Tales Of Glory
 10. Die You Bastard

CD & Digital: utwory bonusowe:

 1. Turn You Round Again (I Got Mine, B-Side)
 2. Hoochie Coochie Man (Live, Shine B-Side)
 3. (Don’t Need) Religion (Live, Shine B-Side)
 4. Climber (Demo)
 5. Fast One (Demo)
 6. Chinese (Demo)
 7. Climber (Instrumental Demo)

Live at Hull City Hall, 22.06.1983

(Nigdy niepublikowany)

 1. Back at the Funny Farm
 2. Heart of Stone
 3. Shoot You in the Back
 4. Marching Off to War
 5. Iron Horse / Born to Lose
 6. Another Perfect Day
 7. Hoochie Coochie Man
 8. (Don’t Need) Religion
 9. One Track Mind
 10.  Go to Hell
 11.  America
 12.  Shine
 13.  Dancing on Your Grave
 14.  Rock It
 15. Bite the Bullet
 16.  The Chase Is Better Than the Catch
KOMENTARZE

Przeczytaj także