Muzycy Neurosis zareagowali na głośny wpis Scotta Kelly’ego. Zarzucają mu manipulację

/ 29 sierpnia, 2022
fot. Nihilistentombed

Okazuje się, że pozostali członkowie Neurosis wiedzieli o problemach wokalisty od 2019 roku, ale – chcąc uszanować wolę jego rodziny – nie upubliczniali żadnych informacji.


Wokalista Neurosis, Scott Kelly, wprawił ostatnio w osłupienie opinię publiczną po tym, jak przyznał się w mediach społecznościowych, iż od lat znęca się psychicznie oraz fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Jednocześnie ogłosił, że kończy z muzyką, a jego jedynym życiowym celem pozostanie „opieka nad rodziną”.

Do wpisu odnieśli się pozostali członkowie Neurosis, którzy – jak się okazuje – o rodzinnych sprawach Kelly’ego wiedzieli od 2019 roku i wtedy też wyrzucili go z zespołu. Nie upubliczniali jednak niczego, ponieważ takie było życzenie żony wokalisty, która nie chciała, aby ich sprawy rozdmuchiwane były przez media. Teraz jednak, gdy Kelly (jak się okazuje, nie informując kolegów z zespołu) postanowił wyznać prawdę, pozostali członkowie opublikowali obszerny i emocjonalny wpis.

Poniżej przytaczamy jego fragmenty:

Nie jesteśmy nawet w stanie określić poziomu obrzydzenia i rozczarowania, jakie czujemy do człowieka, którego kiedyś nazywaliśmy Bratem.

Nie odpowiadając na żadne telefony, smsy czy e-maile swoich kolegów z zespołu i przyjaciół, Scott opublikował publiczny post o tej sytuacji. Dla nas ta decyzja wydaje się kolejną próbą manipulacji, kolejną oznaką jego narcyzmu i potrzeby do kontrolowania sytuacji.

Zazwyczaj postrzegalibyśmy publiczną otwartość i szczerość na temat choroby psychicznej jako odważną, a nawet produktywną. Po prostu nie wierzymy, że tak jest w tym przypadku.

Nie ma nic odważnego w systematycznym znęcaniu się nad żoną i dziećmi.

Nie ma nic odważnego w przyznawaniu się do złego, gdy nie wykonało się pracy, by zmienić swoje zachowanie.

Nie ma nic odważnego w odmowie szczerej rozmowy, lub w ogóle rozmowy, z najbliższymi przyjaciółmi i kolegami z zespołu. Ludźmi, którzy wspierali cię i trzymali przy tobie przez większość twojego życia.

W porównaniu z wpływem działań Scotta na jego rodzinę, wpływ na nasz zespół to błahostka. Niemniej jednak z bólem serca i przerażeniem opłakujemy również utratę dzieła naszego życia oraz spuścizny, która była dla nas święta.

Wpis w całości prezentujemy poniżej:

A STATEMENT FROM NEUROSIS We cannot overstate the level of…

Opublikowany przez Neurosis Poniedziałek, 29 sierpnia 2022

Scott Kelly był wokalistą i gitarzystą Neurosis od samego początku w 1985 roku. Ostatni album grupa wydała w 2016 roku pod tytułem „Fire Within Fires”.

fot. Nihilistentombed

KOMENTARZE

Przeczytaj także