My Bloody Valentine. Nowy album już w przyszłym roku?

/ 31 października, 2017

W ubiegłym miesiącu Kevin Shields, wokalista i gitarzysta My Bloody Valentine, wspomniał, że w przyszłym roku światło dzienne ujrzy nowy album formacji. Doniesienia te zostały potwierdzone w kolejnym wywiadzie.

Deep Purple zagra ostatni koncert w Polsce

Tym razem wspomniał o tym perkusista, Colm Ó Cíosóig, który opowiadał o trasie koncertowej swojego drugiego zespołu, Hope Sandoval & the Warm Inventions:

Podczas tournée z moim zespołem pracuję nad nowym albumem [My Bloody Valentine – przyp. mg]. Gdy trasa się skończy, będę kontynuował prace nad wydawnictwem. Ten proces trwa.

Z informacji przekazanych przez Shieldsa wynika, że nowy album My Bloody Valentine powinien zostać opublikowany już wiosną przyszłego roku. Przypomnijmy, że zespół ma na swoim koncie zaledwie trzy długogrające wydawnictwa, z których ostatnim jest „m b v” z 2013 roku.

Warto jednocześnie dodać, że nie zawsze zapowiedzi zespołu znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. W 2014 roku Kevin Shields powiedział w „NME”, że pod koniec roku wejdą do studia, żeby przygotować nowy album:

Planujemy wejść do studia na przełomie października i listopada. Ja jednak już teraz pracuję nad nowymi utworami.

Jak wiadomo, 2015 i 2016 rok nie przyniosły nowych wydawnictw My Bloody Valentine.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także