Bruce Dickinson nie chce pod sceną ludzi w swoim wieku

/ 31 października, 2017

Bruce Dickinson, który w tym roku skończył 59 lat wciąż na koncertach Iron Maiden jest pełen energii. Przyznaje, że gra głównie dla młodszej publiczności.

Deep Purple ogłasza ostatni koncert w Polsce

W rozmowie z „San Francisco Chronicle” wokalista powiedział:

Iron Maiden funkcjonuje we własnym świecie. Nasi fani są jak płyta ze sklejki, składają się z różnych warstw w różnych grupach wiekowych, te warstwy do siebie przylegają.

Ludzie spodziewają się zobaczyć na koncertach fanów w moim wieku, a widzą dzieciaki w wieku 15-28 lat. Nie chcę ze sceny oglądać wapniaków w moim wieku. Ludzie w moim wieku chodzą na koncerty, ale nie uświadczysz ich w mosh picie – cały koncert spędzają w kolejce do toalety, walcząc z prostatą. Wolimy oglądać szalejące dzieciaki. To nam nadaje energii. Nasza muzyka wciąż jest ostra i bezkompromisowa.

22 listopada premierę będzie miała polska wersja autobiografii Bruce’a Dickinsona, pod tytułem „What Does This Button Do?”.

Bruce Dickinson zaczął pracować nad autobiografią w 2015 roku, kiedy zakończył walkę z nowotworem. W materiałach wydawcy możemy przeczytać:

Długo wyczekiwane wspomnienia wokalisty Iron Maiden – jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych zespołów metalowych wszech czasów.

Iron Maiden to pionierzy rodzącej się w latach 70. XX wieku sceny rockowo-metalowej, na której wciąż święcą triumfy. Ich obdarzony niezwykłym głosem frontman był i nadal pozostaje człowiekiem legendą.

Co ciekawe, Bruce Dickinson wiedzie bardzo bogate życie poza zespołem. Jest kapitanem samolotu, przedsiębiorcą awiacyjnym, mówcą motywacyjnym, browarnikiem, powieściopisarzem, twórcą scenariuszy filmowych i światowej klasy szermierzem. Istny człowiek renesansu.

Bruce Dickinson opowiada o swoim życiu z pasją i humorem. Przeczytacie o zwariowanych 30 latach z Iron Maiden, błyskotliwej karierze solowej, dzieciństwie spędzonym w brytyjskiej szkole, o pierwszych zespołach, ojcostwie, rodzinie oraz niedawnej walce z nowotworem. Odważne i szczere wspomnienia pozwalają przyjrzeć się z bliska autorowi Run to the Hills, 2 Minutes to Midnight, Powerslave i innych nieśmiertelnych hitów.

Książka będzie liczyć 448 stron. Bruce pisał ją głównie podczas trasy koncertowej Iron Maiden, promującej ostatni studyjny album „The Book Of Souls”, który ukazał się w 2015 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także