My Chemical Romance byli inspiracją „The Umbrella Academy”

/ 26 lutego, 2019

Na platformie Netflix tryumfy święci aktualnie serial „The Umbrella Academy”, nakręcony na podstawie tak samo zatytułowanego komiksu, którego autorem jest Gerard Way, lider My Chemical Romance. Wokalista opowiedział, jak jego koledzy zainspirowali postacie tej opowieści.

Gerard Way: Taki był powód rozwiązania My Chemical Romance

W rozmowie dla „Rolling Stone” Gerard Way mówi:

Życie w zespole to jak życie w dysfunkcyjnej rodzinie. Napotykasz na same wyraziste osobowości, nie tylko w zespole ale i wokół niego. Ale zespół jest szczególnie dysfunkcyjną rodziną, więc w tych postaciach jest trochę ze mnie a trochę z moich kolegów, trochę naszych ról, jakie odgrywaliśmy w zespole i tego, jak te role się czasami zmieniały. Znajdowaliśmy się pod wielkim ciśnieniem sławy, którego doświadczają postacie w komiksie i serialu.

Serial „The Umbrella Academy” jest już na Netfliksie, a jego pierwszy sezon liczy dziesięć odcinków.

Zespół My Chemical Romance zawiesił działalność w 2013 roku po wydaniu czterech studyjnych albumów. Rok później Gerard Way wydał solowy album „Hesitant Alien”, objął także rolę współtwórcy serialu „The Aquabats! Super Show!” emitowanego przez The Hub. W zeszłorocznym wywiadzie dla „Billboard” wypowiedział się o potencjalnej możliwości powrotu My Chemical Romance:

Nie będę wskazywał, kiedy się zejdziemy. Obecnie wszyscy robimy rzeczy, które naprawdę nas cieszą. W pewnym sensie wcale nie tęsknię za grą w zespole. [My Chemical Romance] stanowiło tak dużą wartość, że stawało się to niewygodne. Zabierało całe moje prywatne życie. Jestem jednak szczęśliwy, że wciąż trzymamy się razem. To jest dla mnie ważniejsze od czegokolwiek innego.

%%REKLAMA%%

Pozytywne relacje miedzy muzykami przyczyniły się do rozpoczęcia współpracy Gerarda Waya z gitarzystą Rayem Toro, który również należał do My Chemical Romance. Stworzyli oni wspólnie dwa utwory na potrzeby ekranizacji komiksu należącego do Waya, „Cave Carson Has a Cybernetic Eye”. Te dwa single to „Into The Cave We Wander” i „Pogi's Cavern”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także