Myles Kennedy (Alter Bridge) zapowiada surową płytę solową

/ 7 lutego, 2017

Nie ukazała się jeszcze pierwsza solowa płyta Mylesa Kennedy’ego, którą artysta ponoć ukończył w zeszłym roku, a znany z Alter Bridge i z zespołu Slasha, The Conspirators, wokalista już pracuje nad drugim albumem.

Powróci Slash & The Conspirators? Myles Kennedy tego nie wyklucza

W wywiadzie dla magazynu „The Aquarian” Myles Kennedy powiedział:

Jak tylko w zeszłym roku skończyłem nagrywać i miksować płytę, zabrałem się za pisanie kolejnej. Uważam, że piosenki mają swój termin przydatności, byłem więc ciekaw, co się stanie jeśli w wolnym czasie, między trasami napiszę nowy materiał. Staram się cały czas czymś zajmować. Zobaczymy, którą płytę wydam.

Te piosenki nie są oparte na riffach, jak piosenki Alter Bridge. Chciałem do nich podejść z punktu widzenia kompozytora, jak zwykły koleś z gitarą, jak Robert Johnson albo Chris Whitley.

Pierwsza płyta była bardziej wyprodukowana, z nakładkami gitarowymi, a na tej staram się zachować surowy, organiczny styl.

Kolejny album ze Slashem gotowy?

Myles Kennedy zdradził też, czy jest szansa na kolejną płytę ze Slashem.

Była płyta zanim się to wszystko zaczęło [czyli reaktywacja Guns N’ Roses]. Nie pamiętam, kiedy ją nagraliśmy, ale było to jakiś czas przed reaktywacją Gunsów. Są więc utwory. Nie wiem, co z tego wyniknie. Zawsze staram się skupiać na chwili obecnej. Jeśli więc Slash i The Conspirators zejdą się w niedalekiej przyszłości, będzie czas się tym zająć. Jeśli do tego nie dojdzie, mam inne projekty, nad którymi pracuję. W przemyśle muzycznym oczywiście działa dużo różnych czynników.

Aktualnie Myles Kennedy jest w trasie z Alter Bridge, promującej wydany w zeszłym roku album „The Last Hero”, a Slash objeżdża świat z reaktywowanym Guns N’ Roses. Obie te trasy potrwają przynajmniej do drugiej połowy tego roku, trudno więc liczyć na rychły powrót Slasha i The Conspirators.

Alter Bridge: „Show Me A Leader”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także