Myles Kennedy mówi o solówce, która wzruszyła go do łez

/ 2 lipca, 2023


Gdy Myles Kennedy usłyszał tę solówkę zrozumiał, że w muzyce liczą się przede wszystkim emocje.


Znany z Alter Bridge i zespołu Slasha Myles Kennedy w wywiadzie dla „Guitar World” wspominał, jak w wieku 14 lat usłyszał solówkę, która zmieniła jego życie.

Kennedy opowiada:

Pamiętam, jak byłem na obozie letnim jako dzieciak i ktoś puścił płytę „The Wall”. Rozwaliła mi ona głowę. Nie mam pojęcia, dlaczego ktoś tam puścił tę płytę, ale gdy usłyszałem solówkę „Comfortably Numb” wzruszyłem się do łez. Ta solówka była tak piękna i swobodna, była głęboka i wyjątkowo melodyjna. Podoba mi się gra Davida Gilmoura, podczas tej solówki wydobywa same właściwe nuty. To solo dla mnie jako dla gitarzysty było przełomowe. Słuchałem już Eddiego Van Halena albo Yngwiego Malmsteena, ale zdałem sobie sprawę, że technika to nie wszystko. Chodzi o wywoływanie emocji i bycie lirycznym. David za pomocą swojej gitary przemawia do ludzi, uwielbiam to w jego grze.

O „Comfortably Numb” oraz o wszystkich innych utworach nagranych przez Pink Floyd przeczytasz w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi. Dostępne jest także w atrakcyjnej cenie w specjalnym pakiecie.

PAKIET WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także