Neil Young nagrywa z raperem

/ 10 listopada, 2017

Neil Young lubi eksperymentować, o czym świadczy jego obszerna dyskografia, w której ma albumy country, psychodeliczne, rockowe, z muzyką filmową, a nawet zabarwioną elektroniką. Tym razem nawiązał współpracę z raperem.

Rowan Atkinson jako Noel Gallagher?

Jak podaje portal „Pitchfork” Neil Young pracował ostatnio z raperem D.R.A.M. nad nowym utworem, który ma ukazać się na ścieżce dźwiękowej filmu science-fiction „Bright”. Utwór ma nosić tytuł „Campfire” i ma się ukazać w połowie grudnia, a film będzie miał swoją premierę na platformie Netflix 22 grudnia 2017 roku.

Utwór „Campfire” nie wyczerpuje dobrych wiadomości dla fanów Neila Younga na ten rok. 1 grudnia ukaże się nowy studyjny album artysty, nagrany wraz z zespołem Promise Of The Real. Płyta będzie nosiła tytuł „The Visitor” i ukaże się 1 grudnia.

Trafią na nią następujące utwory:

  1. Already Great
  2. Fly By Night Deal
  3. Almost Always
  4. Stand Tall
  5. Change of Heart
  6. Carnival
  7. Diggin’ a Hole
  8. Children of Destiny
  9. When Bad Got Good
  10. Forever

Promise Of The Real to zespół, w którego skład wchodzą Lukas Nelson (śpiew, gitara), Anthony Logerfo (perkusja), Corey McCormick (bas) i Tato Melgar (instrumenty perkusyjne). W 2015 roku grupa nagrała z Neilem Youngiem album „The Monsanto Years”, poza tym ma na koncie cztery własne albumy studyjne. Najnowszy z nich ukazał się w kwietniu tego roku pod tytułem „Lukas Nelson & Promise of the Real”.

Neil Young tymczasem wydał w tym roku album „Hitchhiker” z utworami, które zostały zarejestrowane w 1976 roku, jednak nie wydane w takiej formie aż do teraz. Część z nich trafiła natomiast już wcześniej na inne płyty artysty, w tym „Rust Never Sleeps” i „Le Noise”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także