Czy zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina zostaną opublikowane?

/ 10 listopada, 2017

Kurt Cobain, lider Nirvany, popełnił samobójstwo 5 kwietnia 1994 roku w swoim domu. Od tamtego momentu krążą różne teorie – m.in. że muzyk został zamordowany. Tak uważa chociażby Richard Lee

Nowi wykonawcy w składzie Metalmanii

W związku z tym Lee, który od ponad dwóch dekad prowadzi własne śledztwo, złożył wniosek o opublikowanie zdjęć z miejsca śmierci. Uważa on, że będzie to kluczowy dowód w sprawie (z nich ma wynikać, że Cobain nie popełnił samobójstwo, a został zastrzelony). 

Na upublicznienie tych fotografii nie zgadzają się Courtney Love, wdowa po artyście, oraz jego córka Frances Bean Cobain. Kobiety, jak podaje serwis The Blast, walczą w sądzie o zakaz ujawnienia wspomnianych zdjęć. Argumentacja jest dosyć oczywista: decyzja o publikacji może tylko pogłębić stres pourazowy, z którym zmaga się od dzieciństwa Frances Bean. Courtney Love w oświadczeniu napisała, że śmierć Kurta Cobaina była najbardziej traumatycznym wydarzeniem w jej życiu. Ponadto wdowa po muzyku dodała, że fotografie mogą tylko podsycić teorie spiskowe, w jednej z nich to właśnie ona stoi za zabójstwem lidera Nirvany. Love twierdzi również, że Richard Lee ją śledzi i ingeruje w jej życie prywatne, przez co nie czuje się do końca bezpieczna.

To już nie pierwszy raz, kiedy Lee próbuje wymusić odtajnienie zdjęć z miejsca śmierci Cobaina, w przeszłości w związku z tą sprawą pozywał miasto i policję w Seattle. 

Autobiografia Courtney na horyzoncie

Courtney Love przygotowuje autobiografię, w której zamierza poruszyć kilka drażliwych tematów. Jednym z nich jest – rzecz jasna – śmierć Kurta Cobaina. W wywiadzie dla „Alternative Nation” powiedziała:

Przez ostatnie 24 lata nazywano mnie morderczynią. To mocne. Nie mówiłam dużo na temat [Kurta]. Jest taką ikoną, że trzeba się z tym tematem obchodzić jak z jajkiem. Ale zamierzam opowiedzieć, co się stało, a ludziom może się to spodoba, a może nie. Mam to gdzieś. Naprawdę gdzieś.

Love pracuje nad autobiografią już od 2011 roku. Pierwotnie książka miała ukazać się w 2014 roku, jednak data premiery ciągle jest przesuwana. Love zamierza w swojej książce opisać jej związki z Kurtem Cobainem, Billym Corganem, Trentem Reznorem i Edem Nortonem.

Liderka Hole powiedziała również, że zależy jej na „przyzwoitej” autobiografii, jako przykłady podając autobiografie takich artystów, jak: Patti SmithBoba Dylana czy Keitha Richardsa.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także