Nergal (Behemoth) ocenia nowy album Megadeth: Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło!

/ 12 września, 2022
fot. The Parasight


Lider Behemotha przyznaje, że choć nie był wielkim fanem Megadeth, nowy album grupy bardzo go zaskoczył.


Na początku września ukazał się nowy album zespołu Megadeth zatytułowany „The Sick, The Dying… And The Dead!”. Płyta wzbudziła duży entuzjazm wśród fanów metalu. Niektórych też mocno zaskoczyła.

Jedną z takich osób jest Nergal, który w wywiadzie dla „Teraz Rocka” przyznał:

Udałem się na jogging z tym albumem na słuchawkach i… byłem w szoku, jaki jest świetny! Nigdy nie byłem fanem Megadeth, a wręcz byłem wybitnie niezainteresowany tym, co Megadave wyczynia, a tutaj zajawka wróciła. Dają radę i to bardzo, te linie wokalne, świetne riffy, solówki, mnóstwo przebojów, a jednocześnie to bardzo techniczny album. Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło. Z thrashu takim krążkiem był dla mnie „The Gathering” Testament wydany 20 lat temu czy „Tempo Of The Damned” Exodus, mimo że oba bandy cały czas trzymają wysoką formę. Mam jednak wrażenie, że ostatnie płyty Testament są niemal identyczne, jakby tłoczone fabrycznie, przez co szybko ulatują z pamięci. Natomiast Megadeth został we mnie.

Naszą recenzję najnowszej płyty zespołu Megadeth znajdziesz w tym miejscu.

Natomiast już 16 września ukaże się nowy album zespołu Behemoth zatytułowany „Opvs Contra Natvram”. Więcej o nim w październikowym „Teraz Rocku”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także