Nergal odwiedził muzyków Toola w studiu. Co z nowym albumem?

/ 30 stycznia, 2018

Wielu fanów cały czas zadaje sobie pytani czy nowy, piąty album zespołu Tool ukaże się w końcu w tym roku? Jest on już zapowiadany od dłuższego czasu, wciąż jednak prace nad nim się opóźniają. 

Machine Head miał wypadek 

Wiadomo na pewno, że muzycy siedzą w studiu nagraniowym. Nie tak dawno nową muzykę od grupy miał okazję słyszeć Tom Morello, gitarzysta Prophets of Rage, teraz z kolei formację Tool odwiedził Adam Nergal Darski. Na swoim Facebooku napisał:

Miałem przyjemność obserwować dzisiaj próby Toola – jestem szczęściarzem, co nie? Tak, jestem nim. To było niezwykłe doświadczenie, móc widzieć ten wizjonerski zespół, grający w tym samym pokoju. Dzięki Justin za zaproszenie – to było cholernie inspirujące!

Na powyższych zdjęciach brakuje jednak Maynarda Jamesa Keenana. Od dobrych kilku miesięcy pozostali muzycy mówią coś innego o nadchodzącym albumie, niż wokalista. 

Gitarzysta Adam Jones nie tak dawno stwierdził, że muzyka jest już gotowa, ale teksty na kolejny album powstają z trudem. Z kolei perkusista Toola, Danny Carey, dodał, że płyta może ukazać się szybciej, niż się tego wszyscy spodziewamy:

Idzie bardzo dobrze. Wkrótce znowu wracamy do studia. Na maj mamy zaplanowane kilka koncertów, więc mam nadzieję, że płyta wyjdzie przed nimi.

Zupełnie inne zdanie ma na ten temat Maynard James Keenan. Jeden z fanów grupy napisał:

Właśnie widziałem ich [Toola] na koncercie, oni wbrew wszystkiemu wciąż są zespołem. Nowy album ukaże się tego lata, według Danny’ego Careya i Adama Jonesa. To już potwierdzone.

Wokalista odpowiedział na ten wpis następująco:

Nie. Nie ukaże się tego lata.

Przypomnijmy: ostatni album zespołu Tool, „10,000 Days”, ukazał się w 2006 roku. 

szy I fot: Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także