Ensiferum zagra cztery koncerty w Polsce

/ 30 stycznia, 2018

Ensiferum – folkmetalowcy z Finlandii – powracają do Polski, by wystąpić na czterech koncertach: w Gdyni, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Wszystko w ramach promocji nowego albumu „Two Paths”.

Machine Head miał wypadek 

Rozpiska zaplanowanych przez Ensiferum polskich koncertów, podczas których jako support zaprezentuje się Ex Deo:

  • 9.04 Ucho / Gdynia
  • 10.04 Proxima / Warszawa
  • 11.04 MegaClub / Katowice
  • 12.04 Zaklęte Rewiry / Wrocław

Bilety w cenach od 80 złotych trafiły już do sprzedaży.

Nie sposób mówić o death metalu inspirowanym muzyką ludową bez wspomnienia o Ensiferum, a ich nowa płyta „Two Paths” ponownie potwierdza ich pozycję w czołówce gatunku. Czerpiąc z brzmienia poprzednich sześciu albumów, „Two Paths” wyróżnia się w dyskografii Finów, będąc ich jednocześnie najbardziej epickim i najbardziej organicznym dotychczas dziełem. Wpływ na brzmienie zespołu miało również dołączenie do składu Netty Skog, grającej na elektronicznym akordeonie. 

Kiedy nagrywaliśmy „One Man Army”, chcieliśmy, by ta płyta brzmiała bardziej koncertowo, niż studyjnie. Na „Two Paths” kontynuujemy tę tendencję: używamy sprzętu analogowego, usuwamy ścieżki, czy nawet gramy bez metronomu, co daje zupełnie inny groove niż na większości współczesnych albumów metalowych”, mówi basista i wokalista grupy, Sami Hinkka. “Wszystko sprowadza się do pisania muzyki, której brzmienie nam się podoba I którą dobrze gra nam się na żywo, a na “Two Paths” wszystko udało nam się lepiej, niż kiedykolwiek

– przekonuje zespół.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także