Biografia Jamesa Hetfielda (Metallica) ukaże się na polskim rynku

/ 30 stycznia, 2018

Już w kwietniu (jak zapowiada wydawnictwo – jeszcze przed koncertem Metalliki w Krakowie) na polskim rynku ukaże się książka zatytułowana „James Hetfield. Człowiek z metalu” autorstwa Marka Eglintona. Będzie to kolejna pozycja wydawnictwa In Rock.

Nergal odwiedził w studiu muzyków Toola

Poznaliśmy właśnie jej pierwsze szczegóły – poniżej możecie zapoznać się z okładką całości. Na oficjalnej stronie wydawnictwa pojawiła się również zapowiedź całości:

Niezwykle wysoka pozycja Metalliki w panteonie rocka nie podlega najmniejszej dyskusji. Droga, jaką zespół przeszedł od roli pioniera thrash metalu do zapełniającego stadiony giganta rocka w dużej mierze stanowi zasługę wokalisty, gitarzysty i współzałożyciela formacji, Jamesa Hetfielda. Jego dominujący i od razu rozpoznawalny sposób bycia wpływał na każdy krok, postawiony przez Metallikę w ciągu wielu lat bytności na scenie.

Wychowany w niezwykle religijnym domostwie od swoich nastoletnich lat pozostawał fanem zespołów takich jak Black Sabbath i Motörhead. Przedzierając się wraz z zespołem przez rozsadzaną pierwotną siłą scenę thrash metalową Hetfield wdarł się z hukiem do głównego nurtu dzięki powodzeniu piątej płyty zespołu, nazywanej powszechnie „Czarnym albumem”. Tym samym zapewniając sobie należne miejsce wśród największych gigantów muzyki.

A jednak, patrząc na historię zespołu zza kulis dostrzeżemy skomplikowane mechanizmy prowadzenia formacji, na którego czele stał geniusz mający swoje własne demony do przezwyciężenia. Ta osobista walka odbiła się także na funkcjonowaniu Metalliki, której przyszłość stanęła w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Jego niedawna wewnętrzna odnowa stanowi nie tylko osobisty, ale również zawodowy triumf woli. Książka, którą Państwu prezentujemy stanowi pierwszą próbą pełnego opowiedzenia życia i losów tego niezwykłego człowieka.

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także