Nirvana w 20 różnych stylach [WIDEO]

/ 31 stycznia, 2018

Anthony Vincent przerabiał na swoim kanale najprzeróżniejsze utwory znanych artystów. Teraz na prośbę widzów wziął na warsztat jeden z największych przebojów rocka – „Smells Like Teen SpitritNirvany.

Ukaże się biografia Jamesa Hetfielda

Od Bonnie Tyler po Evanescence. Od Childish Gambino po Volbeat. Od Boston po Duran Duran. Pod style łącznie 20 artystów Anthony Vincent próbował zaśpiewać utwór Nirvany. Jak mu poszło? Przekonajcie się sami.

Tymczasem stary znajomy Kurta Cobaina, John Purkey, udostępnił niedawno nieznane wcześniej nagrania demo, podarowane mu przez lidera Nirvany na przełomie lat 80. i 90.

John Purkey przyjaźnił się z Kurtem Cobainem pod koniec lat 80. i wymieniali się nagranymi przez siebie demówkami. Po sukcesie Nirvany, Purkey zdawał sobie sprawę z wartości tych nagrań, jednak aż do tej pory wstrzymywał się z ich publikacją.

Część z tych nagrań trafiła na „Montage Of Heck”, inne wcześniej nie były publikowane. Ich jakość bywa słaba, ale jest słuchalna.

Na dwóch pierwszych taśmach w Nirvanie bębni Dale Crover i zawierają one materiał ze wczesnych lat działalności grupy, jeszcze sprzed wydania debiutanckiej płyty. Na trzeciej taśmie w Nirvanie bębni już Chad Channing, a materiał, jaki się na niej znalazł trafił potem na debiutancki album „Bleach” z 1989 roku.

Ostatnia taśma, zatytułowana „New Songs”, zawiera materiał, który w większości trafił na wydany w 1991 roku album „Nevermind”.

Nagrań demo możecie posłuchać pod tym adresem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także