Nergal o księdzu Bonieckim: Mój drugi ulubiony kapłan

/ 27 lipca, 2020

xABo: Ksiądz Boniecki” to filmowy dokument o księdzu Adamie Bonieckim, katolickim prezbiterze, generale zakonu marianów w latach 1993–1999, w latach 1999–2011 redaktorze naczelnym „Tygodnika Powszechnego”.

Wśród osób, które udały się na premierę filmu w reżyserii Aleksandry Potoczek znalazł się Adam Nergal Darski, który następnie napisał:

Właśnie po raz pierwszy od pandemii odwiedziłem kino. Zapomniałem, jak bardzo to uwielbiam. Adam Boniecki to mój drugi ulubiony kapłan (priest) zaraz za Judas Priest. Zaskoczeni? Obejrzyjcie film, a zrozumiecie, jakim porządną i mądrą istotą ludzką on jest.

Opis filmu „xABo: Ksiądz Boniecki” (za Filmweb):

Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 1 lipca tego roku i będzie do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł. W tym miejscu możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf | fot. Instagram

KOMENTARZE

Przeczytaj także